Dzisiaj: Piątek 07 maja 2021

Nowe zasady obsługi w Mediatece

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 4 =
Link
4 + 4 =
2-1619788823
Od 4 maja zmieniają się zasady obsługi czytelników w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.
Mediateka 800-lecia będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-20:00. W tych godzinach możliwe będzie wypożyczanie oraz zwrot książek. W dalszym ciągu można wypożyczać książki po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (502 419 451 - Mediateka i  44 647 27 64 – Filia Nr 1), e-mailowej (rezerwacje@biblioteka.piotrkow.pl) i online.
 
Obsługa Czytelników będzie odbywała się przy ladzie, bez możliwości wolnego dostępu do księgozbioru. Zachęcamy do zwrotów książek przez wrzutnię, która jest czynna całodobowo.
Możliwy jest również bezpłatny dowóz książek do osób niepełnosprawnych i chorych, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
Nadal funkcjonuje wejście do Mediateki tylko od ulicy M. Curie-Skłodowskiej oraz z parkingu podziemnego.
 
Od dziś otwarta została także czytelnia. W wydzielonej strefie na I piętrze Mediateki 800-lecia można skorzystać ze zbiorów czytelni, które podawane będą przez bibliotekarzy. Realizowane są ponadto następujące usługi: wypożyczanie na zewnątrz książek i czasopism zamawianych telefonicznie 502 419 697, drogą e-mailową (informacja@biblioteka.piotrkow.pl) lub osobiście oraz przyjmowanie zwrotów zbiorów wypożyczonych na zewnątrz.
Możliwe jest także korzystanie z 2 stanowisk internetowych wyłącznie do celów informacyjnych oraz z wypożyczalni międzybibliotecznej Academica, a także kserowanie i skanowanie dokumentów  z własnych zbiorów biblioteki.

Z uwagi na ograniczenia liczby miejsc oraz czasu korzystania z czytelni, zachęcamy czytelników do wcześniejszego kontaktu telefonicznego lub mailowego celem rezerwacji stanowiska bądź przygotowania zbiorów do wypożyczenia na zewnątrz.
 
Filia nr 1 będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 a w soboty 8:00-14:00.
 
Na terenie Mediateki i Filii nr 1 może przebywać jednocześnie nie więcej niż 1osoba na 15m2 powierzchni (tj. w Wypożyczalni Mediateki 800-lecia 10 osób, w Czytelni 8 osób, natomiast w Filii nr 1 - 3 osoby) z wyłączeniem bibliotekarzy.
 
Po wejściu do budynku będzie obowiązywał pełny reżim sanitarny.
← powrót