O 25 pułku piechoty...

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 7 =
Link
2 + 7 =
muzeum-w-piotrkowie-trybunalskim-zaprasza-na-wystawe
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę „25 pułk piechoty w Piotrkowie. W 100. rocznicę przybycia do miasta”. Ekspozycja prezentowana będzie do niedzieli (3.10).

 
W tym roku obchodzimy 100. rocznicę przybycia 25 pułku piechoty do trybunalskiego grodu. Od 15 października 1921 roku Piotrków został miastem garnizonowym tej jednostki wojskowej. W Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim udostępniony został duży zbiór zachowanych pamiątek i przedmiotów związanych z pobytem 25 pp w mieście.
 
Wystawa zatytułowana została "25 pułk piechoty w Piotrkowie. W 100. rocznicę przybycia do miasta". Ekspozycja prezentuje obszerny opis działań wojennych tej zasłużonej do Polski jednostki, wpływ oficerów i żołnierzy na życie kulturalne, oświatowe i sportowe miasta oraz zachowane pamiątki po piotrkowianach służących w pułku.
Niespodzianką dla zwiedzających jest eksponat przywieziony specjalnie z Muzeum w Łowiczu. Na wystawie zaprezentowane są też archiwalia ze zbiorów Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, a wśród nich niezwykle interesujący dokument związany z Olimpiadą w Berlinie w 1936 roku dotyczący pewnego oficera 25 pp.
 
Ekspozycja prezentowana będzie w salach muzealnych do niedzieli (3.10)
 
← powrót