Dzisiaj: Wtorek 04 sierpnia 2020

Obrazy uchwycone w kadrze

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 2 =
zdjęcie
„Wyszukane obrazy” to tytuł wystawy fotografii Zofii Turno, która prezentowana będzie od 6 do 30 października w Galerii „U Panien” (na piętrze).
Wystawa „Wyszukane obrazy” to fotograficzne kadry, w których autorka zamyka dostrzeżone wybrane fragmenty: odrapanych murów, gzymsów, obdartych tynków, pęknięć, zacieków i przebarwień na elewacjach budynków, zakamarków, dziur w jezdni. Motyw analizuje, wydobywa z niego światło i cień, rysunek i kolor, fakturę i strukturę, tworząc nowy obraz zamknięty w przemyślany, wysmakowany kompozycyjnie kadr, którym podkreśla i intensyfikuje przekaz.

Zofia Turno, urodzona w Słupsku, a mieszkająca w Końskich. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach (tkactwo artystyczne) oraz Studium Marketingu i Reklamy w Warszawie. Zajmuje się grafiką komputerową, malarstwem i fotografią. Kilkanaście lat projektowała płytki i dekoracje ceramiczne. Aktywnie uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych działaniach fotograficznych i plastycznych. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików i Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej.

Wernisaż wystawy „Wyszukane obrazy” odbędzie się w niedzielę (6.10) o godz. 18:00. Wstęp wolny, wejście od pl. Kościuszki.
← powrót