Dzisiaj: Czwartek 21 stycznia 2021

Piotrkowianki laureatkami konkursu ROSmalowani

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
1. Wiktoria Kowalska, Poranny Witów
Łódzki Dom Kultury rozstrzygnął wojewódzki konkurs plastyczny ROSmalowani - Moja piękna okolica – plastyczna interpretacja „małej ojczyzny”. Na konkurs wpłynęło 306 prac.
 
I miejsce w kategorii wiekowej 16-18 lat zdobyła Wiktoria Kowalska, natomiast Zuzanna Filipek zajęła II miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat. Dziewczęta od ponad dwóch lat uczęszczają na zajęcia plastyczne "Otwarta pracownia ODA" organizowane przez Ośrodek Działań Artystycznych. Wśród wyróżnionych znalazły się także Weronika Buczkowska (7 lat), Oliwia Kitowska (7 lat) i Daria Ulcyfer (8lat) uczestniczki warsztatów plastycznych w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego. Tematem prac była: Moja piękna okolica – plastyczna interpretacja „małej ojczyzny” czyli stworzenie prac przestawiających piękno województwa łódzkiego. Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16–18 lat.
 - Młodzi artyści mieli pokazać w swoich pracach plastycznych, to co uważają za najpiękniejsze wokół nich - w ich „małej ojczyźnie”. Mógł to być zachwycający pejzaż (wiejski i miejski), piękne drzewo, dostojny zabytek, widok za oknem, miejsce ze wspomnień lub marzeń. Po prostu pokazać to, co jest bliskie ich sercu... – informują pracownicy ODA

Galeria zdjęć:
- zdjęcia od nr 1 do nr 5: prace laureatów i wyróżnionych w konkursie
 
← powrót