Dzisiaj: Czwartek 21 stycznia 2021

Piotrkowska pisarka w Encyklopedii Dziedzictwa Polonii Świata

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
encyklopedia_2020 — kopia
Piotrkowska pisarka Jolanta Horodecka-Wieczorek z racji swej twórczości literackiej oraz aktywnej współpracy z Polonią Świata znalazła się w światowej Encyklopedii Dziedzictwa Polonii Świata - Ambasadorowie Polonii.
 
Encyklopedia została wydana w dwóch tomach. Pierwszy zawiera ludzi sukcesu, działaczy polonijnych oraz ludzi świata zasłużonych dla Polonii. Drugi natomiast obejmuje dziedzictwo organizacji, stowarzyszeń i klubów polonijnych oraz biogramy Polaków żyjących w kraju, związanych z organizacjami, stowarzyszeniami, fundacjami czy przedsiębiorstwami polonijnymi. Celem wydawnictwa jest aplikacja Encyklopedii do grona lektur w szkołach polonijnych na świecie jako forma przekazu dla młodego pokolenia.
 
Jolanta Horodecka-Wieczorek urodziła się i mieszka w Piotrkowie Trybunalskim. Z wykształcenia ekonomista, obecnie na emeryturze. Jest autorką literatury fantastycznej (powieści, opowiadania) oraz ponad 160 bajek i baśni w wierszu i w prozie, z czego na rynku krajowym i zagranicznym ukazało się 55 tytułów nakładem 865 tysięcy egzemplarzy. Większość utworów dla dzieci opatrzona jest emblematem „Bez przemocy”.
← powrót