Dzisiaj: Czwartek 29 paździenika 2020

Plenerowa wystawa o życiu Karola Wojtyły

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
zdjęcie
W Roku Papieskim obchodzonym z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II oraz 42. rocznicy wyboru Polaka na Stolicę Piotrową, Muzeum przygotowało wystawę plenerową. Ekspozycję można obejrzeć na parkanie przy placu Zamkowym 4.
Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Zobaczymy plansze od narodzin małego Lolka, poprzez poznanie dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay, po obserwację powołania kapłańskiego, biskupstwa i obchodów Milenium Chrztu Polski, a także wyprawy kajakowe biskupa Wojtyły organizowane wspólnie z młodzieżą akademicką. Na kolejnych segmentach wystawy, widz wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, a w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Ekspozycja składa się z 10 plansz, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II. Celem prezentacji jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii kościoła i świata oraz pokazanie bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

Wystawa prezentowana jest na parkanie Muzeum przy Placu Zamkowym 4.

***
Galeria zdjęć
Zdjęcie od nr 1 do nr 4 - Wystawa pt.: "Karol Wojtyła. Narodziny" prezentowana jest na parkanie przy Placu Zamkowym 4.
← powrót