Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Potęga natury na fotografii

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 4 =
zdjęcie
„Potęga natury” to tytuł wystawy autorstwa Iwony i Dariusza Piasta, którą będzie można oglądać w galerii „Śnieżne Krużganki”. Wernisaż odbędzie się w najbliższą niedzielę (11.08.) o godz. 18.00.
Prezentowane na wystawie fotografie pochodzą z foto-wypraw do Szkocji, Islandii i włoskich Dolomitów. Powstały w latach 2014-2015. To pierwsza wystawa fotografującego małżeństwa, które ma nie tylko wspólną pasję, ale i podobne spojrzenie na otaczający nas świat.
- Jesteśmy zaangażowani od 9 lat, całkowicie amatorsko w fotografię krajobrazu, którą traktujemy jako odskocznię od trudów życia codziennego oraz relaksujący i interesujący sposób na spędzanie wolnego czasu – mówi Dariusz Piasta.
- Kluczem do sukcesu w fotografii krajobrazu jest to, że trzeba znaleźć się we właściwym miejscu i we właściwym czasie, aby móc napawać się ulotnym pięknem chwili - dodaje Iwona Piasta.

Wystawa fotograficzna „Potęga natury” to zestaw prac, którymi autorzy postanowili uświadomić odbiorcy, jak mocno oddziałuje na nas natura. Na niektórych fotografiach niebo pełne chmur łączy się z ziemią poszarpaną linią horyzontu, na innych woda rozlewa się miękko w ciasnych ramach kadru. Kolorystyka zdjęć oddaje tytułową potęgę natury: raz są to złote zachody i wschody słońca cieszące oko spokojem, innym razem sino-szare zmierzchy, budzące niepokój i rzucające cień tajemniczości.
- Wydaje się, że zrobiono miliony zdjęć tej samej góry, tego samego potoku, tego samego kamienia zanurzonego przy brzegu – mówi Witold Stawski, kurator wystawy. - A jednak… Za każdym razem to miejsce może wyglądać inaczej. Bo fotografia krajobrazowa, to nie tylko umiejętność zapisywania na matrycy zastanej rzeczywistości, ale przed wszystkim wrażliwość autora, którego zachwyciła magia chwili i otoczenia przy wciskaniu spustu migawki.

Wystawę można oglądać od 11 sierpnia do 4 września 2019 r. w Galerii „Śnieżne Krużganki”. Wstęp wolny, wejście od pl. Kościuszki.
← powrót