Dzisiaj: Czwartek 29 paździenika 2020

Przemek Dyakowski Quartet na finał Old Town Jazz

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
zdjęcie
Już w sobotę (3.10) odbędzie się finałowy koncert jubileuszowego X sezonu Old Town Jazz. Na zakończenie tegorocznej edycji zagra Przemek Dyakowski Quartet.
Na koncert do Skyy Pub zaprasza Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto. Transmisję koncertu live będzie można obejrzeć na facebook.com/oldtownjazz.piotrkow. Początek o godz. 20:00. Wstęp wolny. Ilość miejsc dla publiczności ograniczona.
 
Podczas finałowego koncertu zagra Przemek Dyakowski Quartet, w składzie: Przemek Dyakowski (saksofony), Tomasz Grzegorski (saksofon), Artur Jurek (organy Hammonda) oraz Arek Skolik (perkusja).
 
Przemek Dyakowski to weteran polskiej sceny jazzowej, który w tym roku skończył 85 lat, saksofonista, kompozytor, lider formacji Take It Easy. Karierę rozpoczął pod koniec lat 50. w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, gdzie grał z najlepszymi jazzmanami tamtych czasów. W latach 60. współtworzył Polish All Stars Jerzego Matuszkiewicza. W 1964 roku osiedlił się w Gdyni. Działał w Klubie Studentów Wybrzeża Żak, występował m.in. z Włodzimierzem Nahornym. W latach 70. był członkiem grupy Rama 111; współpracował m.in. z Marianną Wróblewską, zespołem Niebiesko-Czarni, Hanną Banaszak i wieloma młodymi muzykami Trójmiasta. Jest współtwórcą gdyńskiego klubu jazzowego Ucho. W 2007 ukazała się pierwsza autorska płyta artysty „Melisa” (z udziałem m.in. Leszka Możdżera), a w 2017 „Illinois Jacquet In Memoriam”, na której pojawił się wraz czołowymi polskimi tenorzystami, m.in. Janem Ptaszynem Wróblewskim i Januszem Muniakiem.
 
Dyakowski to także niestrudzony organizator życia jazzowego na Wybrzeżu. W latach 90. powołał do życia i prowadził słynny Sax Club w Gdyni. Organizowane tam koncerty i jam sessions przeszły do legendy jazzu w Trójmieście. Po zamknięciu Sax Clubu jamy przeniósł Przemek do gdyńskiego Blues Clubu – gdzie po dziś dzień spotykają się jazzmani i jazzfani trzech pokoleń. Po drodze były jeszcze audycje radiowe dla Radia Plus, wreszcie stworzenie Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.
 
Cykl "Old Town Jazz. 7 koncertów on-line na X lecie Festiwalu" dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

*****
Galeria zdjęć
- Zdjęcie nr 1: Plakat promujący koncert.
← powrót