Dzisiaj: Czwartek 16 lipca 2020

„Puste miasto”…

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
zdjęcie
…to tytuł wystawy malarstwa autorstwa Katarzyny Dyjewskiej. Od piątku (29.05) wystawę można w Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Sieradzkiej 8.
Katarzyna Dyjewska (ur. 1987 r.) to absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Od 2016 r. studentka Międzywydziałowych Środowiskowych Studiów Doktoranckich ASP w Gdańsku. Obecnie pracuje jako asystentka na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Rysunku Profesora Tomasza Milanowskiego.

Jak sama mówi wierzy, że klasyczny obraz sztalugowy może być narzędziem diagnozy współczesności, nadal i równoprawnie z innymi działaniami twórczymi. - Świadomy wybór medium to mój wyraz sprzeciwu wobec tymczasowości i ulotności zdarzeń w dobie cyfrowego świata – mówi Katarzyna Dyjewska. - Włóczenie się, umożliwiające mi bezpośredni kontakt z pustymi, pozbawionymi znaczeń miejskimi przestrzeniami, stało się strategią poszukiwania inspiracji do opracowania kolejnych układów kompozycyjnych.
Ciągle szukam złotego środka pomiędzy formą a treścią. Uporczywie badam możliwości techniki olejnej w obszarach koloru, przestrzeni i materii, często inspirując się klasykami, chcąc jednocześnie w sposób metaforyczny skomentować współczesność i wyrazić zagadnienie samotności człowieka żyjącego „bez miejsca”.
Wykorzystuje on symbol oznaczenia ścieżki dla pieszych, który ignorujemy i pomijamy w ciągłym pośpiechu. Poruszyły mnie te spotykane na chodnikach znaki. Bez rąk, pocięte, powycierane, z podwójnymi głowami, samotni lub w grupach – ci „ludzie” zdają się mówić, że każdy z nas ma swoje przejścia. W związkach, ze sobą, fizycznie i psychicznie, w życiu w ogóle. Zdają się stawać wyrazem uniwersalności, banalną metaforą kondycji współczesnego człowieka.


W piątek (29.05) w godzinach 17.00 – 19.00 odbędzie się indywidualne oprowadzenie po wystawie przez artystkę. Grupy maksymalnie 4 osobowe. Na wystawie prezentowane są obrazy z lat 2016-2020, w tym z najnowszego cyklu PRZEJŚCIA.

Wystawę można oglądać do 28 czerwca w Ośrodku Działań Artystycznych, ul. Sieradzka 8.
← powrót