Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

Spotkanie z Wyspiańskim

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 5 =
zdjęcie
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 odbyło się wczoraj (23.10) czwarte „Spotkanie z…”. W tym roku bohaterem projektu był Stanisław Wyspiański.
W wydarzeniu udział wzięli uczniowie ósmych klas piotrkowskich szkół podstawowych oraz uczniowie „Budowlanki”, którzy programowo realizują twórczość Wyspiańskiego na lekcjach języka polskiego i WOK.
- Wybierając Stanisława Wyspiańskiego na bohatera naszego cyklu uczciliśmy w ten sposób 150. rocznicę urodzin artysty - mówi Edyta Wiernicka, dyrektor ZSPiPO-W nr 3.
- Realizację projektu rozpoczęliśmy w kwietniu wycieczką i lekcją w Muzeum Narodowym w Krakowie, a dzisiejsze spotkanie obejmowało konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Młodzież z nauczycielami przygotowała wiele atrakcji, których motywem przewodnim była oczywiście twórczość Wyspiańskiego. Były plakaty pokazujące wszechstronność artysty, gra terenowa, kreatywne pisanie oraz quizy i krzyżówki. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 12, której uczniowie wykazali się największą kreatywnością, wiedzą i odwagą prezentacji.
← powrót