Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
8 + 7 =
zdjęcie
Siedem miejsc na podium przywieźli z mistrzostw Polski w akrobatyce powietrznej podopieczni Piotrkowskiej Fundacji Talentów.
Mistrzostwa Polski zorganizowano pod koniec września w Lublinie. Zawody przygotowało stowarzyszenie Polish Federation Air Power Athletics w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Mistrzostwa są aprobowane przez Pole Sport & Arts World Federation i stanowią kwalifikację do POSA World Championship. Pokazy konkursowe zostały zaprezentowane przez  uczestników w 3 konkurencjach: Pole Sport, Aerial Silks i Aerial Hoop. W zawodach brały udział dzieci od 6 lat, amatorzy, profesjonaliści, kobiety, mężczyźni a także duety akrobatyczne.

Piotrkowską Fundację Talentów reprezentowało 16 zawodniczek i zawodników. Najlepiej zaprezentowały się Alicja Wiśniewska i Michalina Strzelczyk, które w kategorii mix zajęły pierwsze miejsce.
Drugie miejsca w zawodach wywalczyli: duet Natalia Woźniakowska i Kinga Majchrowska w kategorii mix, Natalia Woźniakowska w kategorii Junior B 15-17 Professional Woman, Alicja Wiśniewska w kategorii Junior B 15-17 Amatour Woman oraz Mikołaj Białasiński w kategorii Junior A Man 10-14. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęły Gabriela Sztajnert w kategorii Amatour Mix 6-9 oraz duet Oliwia Kondraciuk i Julia Omonkowska w kategorii Junior A 10-14 duety.

Zawodników przygotowała trenerka Ewa Wiśniewska.
*****
- zdjęcie nr 1: Zawodniczka podczas występu;
- zdjęcia od nr 2 do nr 7: Nagrodzoni akrobaci pozyujący z dyplomami i pucharami.