Dzisiaj: Środa 05 sierpnia 2020

Świat w obiektywie Katarzyny Kamieńskiej

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
zdjęcie
Wystawa fotografii z cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko” autorstwa Katarzyny Kamińskiej to najnowsza propozycja Ośrodka Działań Artystycznych. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (17.01) o godz. 19.00.
Katarzyna Kamińska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego, na wydziale Edukacji Wizualnej. W 2005 r. obroniła dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Tomasza Chojnackiego oraz aneks w pracowni malarstwa i rysunku ad. Włodzimierza Stelmaszczyka.
W swoich fotografiach ukazuje świat, do którego my oglądający mamy nieograniczony dostęp. Nasza rola, nie sprowadza się tylko do roli biernego obserwatora, podglądacza. Na chwilę stajemy się także narzędziem w rękach artystki.
Katarzyna Kamińska bardzo wnikliwie obserwuje człowieka a głównym tematem jej prac jest kobieta. Jednak sposób jej przedstawienia daleko odbiega od tego, który dominuje w otaczającej nas rzeczywistości i do którego chyba przywykliśmy. Prace artystki pozbawione są erotyzmu, którym przesycone są fotografie autorstwa mężczyzn. Nie oznacza to, że pozbawione są zmysłowości i seksualności. Kobieta widziana jest na wielu płaszczyznach jako zakochana, młoda dziewczyna, kobieta dojrzała, doświadczona, kobieta oczekująca narodzin dziecka i matka.

W piątek, 17 stycznia zaplanowano wernisaż wystawy w ODA (ul. Sieradzka 8). Początek o godzinie 19.00. Wstęp wolny.
Wystawę można oglądać do 9 lutego.
← powrót