Dzisiaj: Poniedziałek 03 sierpnia 2020

Święto geodety w mediatece

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 1 =
zdjęcie
„Od przedszkolaka do geodety” pod takim hasłem odbył się w piotrkowskiej mediatece Światowy Dzień Geodety. Podczas spotkania nauczyciele, uczniowie i absolwenci „Budowlanki” zachęcali do zdobycia zawodu geodety.
W piątek (6.03) w Mediatece 800-lecia młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 wspólnie z nauczycielami zawodu i absolwentami zorganizowała Światowy Dzień Geodety. Został on ustanowiony przez Europejską Organizację Geodetów z okazji 500-setnej rocznicy urodzin Gerarda Merkatora – jednego z najwybitniejszych kartografów.

Wszyscy chętni, którzy odwiedzili tego dnia mediatekę, mogli uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez pracowników Referatu Geodezji, Kartografii i Katastru Urzędu Miasta oraz Pracowni Planowania Przestrzennego. Nie zabrakło także gier terenowych i zabaw. Zainteresowani mogli dokonać pomiaru niedostępnej odległości poziomej i pionowej przy pomocy nowoczesnego sprzętu geodezyjnego, z kolei najmłodsi mogli spróbować swoich sił uczestnicząc w grach terenowych używając m.in. GPSu, tachimetru, czy rywalizując w grach zespołowych i zręcznościowych z geodezją w tle. Na zwycięzców czekały nagrody i upominki przygotowane przez ZSP i PO-W nr 3 oraz mediatekę.

- Impreza pokazała, że zawód geodety to jeden z ważniejszych zawodów związanych nie tylko z budownictwem, ale także innymi dziedzinami gospodarki – mówi Edyta Wiernicka, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3. - Można go poznać i nauczyć się tylko w „Budowlance”, do której na Dzień Otwarty zapraszamy już 20 marca.
← powrót