Dzisiaj: Wtorek 24 maja 2022

Tak dentyści rwali zęby - wystawa

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 4 =
Link
8 + 4 =
plakat_piotrkow_Muzeum_Stomatologii_14_04_2022
Piotrkowskie muzeum zaprasza na wernisaż wystawy „Urok dawnego gabinetu stomatologicznego”. W czasie trwania ekspozycji zaprezentowane zostaną eksponaty od okresu Starożytnego Rzymu aż do okresu PRL. Wernisaż odbędzie się w sobotę, 14 maja o godz. 17 w Zamku Królewskim.
Wystawa "Urok dawnego gabinetu stomatologicznego", na której zaprezentowane zostaną zbiory z Muzeum Stomatologii w Częstochowie to podróż w czasie, dzięki której odkryjemy, jak wyglądały gabinety stomatologiczne i higiena jamy ustnej przed laty.

Czy wiecie Państwo kto jest patronem stomatologii? Jak wyglądały instrumenty medyczne w okresie rzymskim? Co było pierwszym materiałem do wypełnień w zębach? Czy narzędzia dentystyczne z okresu międzywojennego znacznie różniły się od współczesnych? I wreszcie w jakich smakach były proszki do zębów w latach 20-tych ubiegłego wieku? Odpowiedzi na te oraz więcej pytań odnajdą Państwo na wystawie.

W czasie trwania ekspozycji zaprezentowane zostaną eksponaty od okresu Starożytnego Rzymu aż do okresu PRL. Będzie to również jedna z nielicznych okazji do zapoznania się z historią marek, które używane są na co dzień: Colgate, Listerine, Corega, Lacalut.

Wernisaż wystawy na Zamku Królewskim w Piotrkowie odbędzie się 14 maja 2022 roku (godz. 17.00) podczas wyjątkowego wydarzenia jakim jest Noc Muzeów. Na otwarciu prelekcję dotyczącą historii stomatologii wygłosi dla Państwa wybitny lekarz stomatolog, pasjonat, kolekcjoner, twórca Muzeum Stomatologii - doktor Piotr Kuźnik.
- To dzięki jego zaangażowaniu i pasji mamy niepowtarzalną okazję zaprezentować Państwu bogatą kolekcję przedmiotów i narzędzi medycznych - informują pracownicy muzeum.
← powrót