Twórcze i radosne ferie w mediatece

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
zdjęcie
Mediateka 800-lecia przez dwa feryjne tygodnie tętniła życiem. Dzieci spędziły czas na twórczej i rozwijającej zabawie.
W pierwszym tygodniu dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych i towarzyskich, które ułatwiają nawiązywanie nowych znajomości. Interesujące były zajęcia poświęcone kolorom, ponieważ dzieci zdobyły wiedzę na temat znaczenia kolorów oraz poznały kolorowych bohaterów literackich.  
Niecodzienne zajęcia z fizyki przybliżyły tajniki nauki, zaciekawiły oraz pokazały tę trudną dziedzinę wiedzy z zupełnie innej strony. Uczestnicy korzystali z zasobów gier planszowych, które uczyły zasad współzawodnictwa i współpracy oraz rozwijały logiczne myślenie.
- Pierwszy tydzień w młodszej grupie zakończyły zajęcia poświęcone przygotowaniu drobiazgu dla babci i dziadka. Starsze dzieci z kolei obchodziły dzień wszystkich fajnych – dowiedziały się o tym, kto i co jest super, epickie i legendarne, a co obciachowe – relacjonują pracownicy mediateki.

Drugi tydzień ferii rozpoczął dzień wiedzy o pingwinach. Dzieci dowiedziały się: jak wyglądają, gdzie występują, czym się odżywiają, jak polują oraz na jakie dzielą się gatunki. Kontynuacją tematu była wykonana przez dzieci praca plastyczna pt. „Na Antarktydzie”. Tego dnia zajęć kreatywnych było więcej, ponieważ uczestnicy wzięli udział w zajęciach z robotyki.
Kolejny dzień poświęcony był zajęciom edukacyjnym dotyczącym naszych czworonożnych przyjaciół oraz ich kuzynów. Dzieci miały okazję poznać zwyczaje i zachowania psów, wilków oraz lisów. Kolejny dzień to zajęcia z chemii i eksperymentów, które zachwyciły małych uczestników.
- Po naukach ścisłych przyszedł czas na emocje. Podczas zajęć tematycznych dzieci dyskutowały o uczuciach – okazywanych i skrywanych. Odgrywały scenki, opowiadały o tym, co wywołuje u nich różne emocje i jak sobie z nimi radzić.
Ostatni dzień zajęć feryjnych poświęcony był wspomnieniom i planom, które uczestnicy mogli wyrazić poprzez radosną twórczość.
← powrót