Uratowali skowronki

Proszę określić gdzie leży problem:
9 + 8 =
Link
9 + 8 =
DSC_3277
Pięć ośmioosobowych zespołów wzięło udział w konkursie ekologicznym „Nie wypalaj trawy, przecież nie zabija się skowronków”, który w minioną sobotę (19.03) odbył się w Szkole Podstawowej nr 13.
- Celem konkursu jest wyeliminowanie zwyczajowego wypalania traw. Chcemy uświadomić młodym ludziom, że wypalanie traw nigdy nie dawało żadnych korzyści, a niosło za sobą  jedynie same szkody dla przyrody i człowieka – opowiadają organizatorzy.

W konkursie udział wzięła 5-osobowa drużyna z klas IV - VI i 3-osobowy zespół z klas I-III.  Starsi uczniowie napisali test o ekologii i ochronie środowiska. Zadaniem młodszych dzieci było narysowanie ilustracji do podanego fragmentu wiersza.
Po zsumowaniu punktów z obu konkurencji najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 11. Na drugim miejscu sklasyfikowano reprezentację „ósemki”, a na trzecim uczniów „trójki”.

Rywalizacji towarzyszyła oprawa artystyczna przygotowana przez młodzież z „trzynastki” oraz prelekcja na temat ochrony przyrody oraz ujemnych skutków wypalania traw wygłoszona przez przedstawicieli leśnictwa i strażaków.

Konkurs był jednym z elementów programu „Bezpieczne Miasto 2016”.
← powrót