Dzisiaj: Piątek 07 maja 2021

W imię miłości Ojczyzny

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 6 =
Link
2 + 6 =
IMG_1009
Już tradycyjnie w Piotrkowie Trybunalskim odbył się konkurs historyczny „W imię miłości Ojczyzny”, którego celem jest upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej.
W tym roku konkurs zorganizowano już po raz dziewiętnasty. Wydarzenie było skierowane do uczniów szkół podstawowych, a jego organizatorami byli Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Szkoła Podstawowa Nr 10 oraz stowarzyszenie Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej.

Tegoroczna edycja konkursu dla uczniów szkół podstawowych polegała na rozwiązaniu testu opracowanego na podstawie kalendarium zbrodni katyńskiej zamieszczonego na stronie Federacji Rodzin Katyńskich oraz biogramów sylwetek - ofiar z regionu piotrkowskiego –  zamieszczonych na stronie Muzeum Katyńskiego: Franciszka Kaszuba , Adolfa Czajkowskiego oraz Jana Gosławskiego.

Ze względu na pandemię uczniowie rozwiązywali test w szkołach. Komisje powołane przez dyrektorów w oparciu o jednobrzmiący zestaw zadań przeprowadziły test wśród swoich uczniów.  Protokoły wraz z pracami uczniów zostały przesłane do Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, a komisja pod przewodnictwem Barbary Śpiewak dokonała podsumowania wyników.

Udział w konkursie wzięło 58 uczniów z  13 szkół, a szczegółowe wyniki można znaleźć w załączniku.
*****
Galeria zdjęć:
- zdjęcia od nr 1 do nr 5: nagrody w tegorocznym konkursie „W imię miłości Ojczyzny”.
 

Załączniki artykułu

wyniki konkursu (Pobrań: 6)
← powrót