Dzisiaj: Czwartek 06 maja 2021

W SP 13 i PS 24 zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 9 =
Link
1 + 9 =
DSC_0984
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 im. Trybunału Koronnego oraz Przedszkola Samorządowego nr 24 przystąpili do akcji „Szkoła do hymnu”. Przedszkolaki oraz uczniowie szkoły zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
W piątek (6.11) uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich SP 13 wraz z dyrekcją, wychowawcami i nauczycielami godnie reprezentowali społeczność całej szkoły. Z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, a jednocześnie w podniosłej i uroczystej atmosferze, zaśpiewano cztery zwrotki najważniejszej dla naszego kraju pieśni - „Mazurka Dąbrowskiego”.
Na odświętnych strojach wszystkich dziewczynek i chłopców widniały biało-czerwone wstążeczki. Mimo trudnego czasu epidemii społeczność szkolna podkreśliła w ten sposób, jak ważne jest dla nas wszystkich wspólne świętowanie 11 listopada - dnia, który upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

W podobnych strojach i uroczystych nastrojach hymn zaśpiewały także dzieci i wychowawcy w Przedszkolu Samorządowym Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Misia Uszatka.

Zdjęcia z obu uroczystości oraz film z wykonania Mazurka Dąbrowskiego w "trzynastce" można zobaczyć poniżej. 

*****
Galeria zdjęć: 
- zdjęcia od nr 1 do nr 9: uczniowie "trzynastki" podczas wykonywania Mazurka Dąbrowskiego. 
 
← powrót