Wakacje w Muzeum

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 2 =
Link
1 + 2 =
3
We wtorkowe (5.07) przedpołudnie dziedziniec piotrkowskiego Muzeum wypełnili podopieczni Świetlicy Środowiskowej Bartek. Dla uczestników „Wakacji w Muzeum” przygotowanych zostało wiele atrakcji.
Podopieczni Świetlicy poznali wybrane piotrkowskie legendy, ale mieli też możliwość spotkać się ze smokami. Duże zainteresowanie wzbudziła archeologiczna piaskownica i możliwość znalezienia skarbu przy pomocy wykrywacza metali. Niecodziennych emocji dostarczyły jak zawsze pokazy rycerskie. Chętni mogli stoczyć pojedynek z rycerzami, przymierzyć elementy rycerskich zbroi, czy spróbować strzelania z łuku i kuszy. Przygotowano też zabawy zręcznościowe i to nie tylko te nawiązujące do średniowiecza.
Pasjonaci motoryzacji mogli spróbować sił w pokonaniu toru zdalnie sterowanym pojazdem, co jak się okazało, nie należało wcale do łatwych zadań. Jeśli ktoś wolał jednak spokojniej spędzić czas, to mógł np. zasiąść w koronie na królewskim tronie, spróbować pisania gęsim piórem, wybić monetę, czy wykonać pracę plastyczną. Dla najaktywniejszych czekały słodkości.
W przeprowadzeniu spotkania pomogły studentki i studenci Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Filii w Piotrkowie Trybunalskim odbywający praktyki w piotrkowskim Muzeum.
← powrót