Dzisiaj: Sobota 23 stycznia 2021

Wernisaże ODA wirtualnie i w realu

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
thedoorscover416630
Dwa wernisaże wystaw: jeden dziś (30.07) w wersji online, drugi juto (31.07) w realnej przestrzeni. To najnowsze propozycje Ośrodka działań Artystycznych.
Obecnie, gdy zamiast stanu powszechnej kwarantanny mamy do czynienia z „nową normalnością” pole sztuki współczesnej staje się niewątpliwie hybrydowe – obok wystaw w realnej przestrzeni mają do odegrania swoją rolę także te wirtualne. Taką formę proponuje również Ośrodek Działań Artystycznych.

Już dziś (30.07) odbędzie się wernisaż online wystawy pt.: „Przestrzeń zamknięta. Historia opowiadana.”
- Do wystawy on-line zaprosiliśmy sześć starannie wybranych osób z różnych pokoleń i środowisk, zajmujących się różnymi mediami sztuki – mówią organizatorzy wystawy. - Przedstawiają indywidualne historie opowiedziane językiem wizualnym; prezentują kreatywne potraktowanie sposobu opowiadania historii dziejących się w zamkniętej przestrzeni, ale tworzących znaczenia otwarte. Troje z nich dodało swoje krótkie autorskie komentarze, a każdej z prezentowanych prac towarzyszy też przygotowany przez kuratora projektu zwięzły komentarz wyjaśniający konteksty powstania oraz specyfikę wykorzystanego rodzaju narracji; całość uzupełniają noty biograficzne i linki (w tym także takie, które umożliwiają kontakt z autorkami i autorami prezentowanych prac).
W wystawie uczestniczą: Izabela Chamczyk, Dorota Podlaska, Edwarda Łazikowski, Marcin Harlender, Agnieszka Rogóz i Robert Wałęka. Wernisaż online rozpocznie się o godz. 19.00 na stronie www.przestrzen-zamknieta.odaart.pl.

Kolejna propozycja Ośrodka Działań Artystycznych to wystawa fotografii pt.: „The Doors” autorstwa Marii i Mariusza Lauks.
- Wiosną tego roku drzwi dla nas wszystkich stały się szczególnie ważne – mówią organizatorzy wystawy. - Wydarzenia związane z pandemią sprawiły, że publikowane w internecie zdjęcia z cyklu The Doors autorstwa Marii i Mariusza Lauks nabrały nowego znaczenia. Konsekwentne powracanie autorów do tematu drzwi oraz nowa sytuacja, w której się wszyscy znaleźliśmy, stały się inspiracją do zaprezentowania fotografii istniejących do tej pory w rzeczywistości wirtualnej, w formie realnej wystawy w galerii Ośrodka Działań Artystycznych. Pragniemy jednocześnie by wystawa ta stała się zachętą do głębszego przyjrzenia się progom, które przekraczamy każdego dnia.
Wernisaż odbędzie się w piątek (31.07) o godz. 19.00 w ODA, ul. Sieradzka 8.
 
***
Galeria zdjęć
Zdjęcie nr 1: Plakat zapowiadający wernisaż wystawy online pt.: „Przestrzeń zamknięta. Historia opowiadana.”
Zdjęcie nr 2: Plakat zapowiadający wernisaż wystawy fotografii pt.: „The Doors”.
← powrót