Dzisiaj: Wtorek 13 kwietnia 2021

Wiosna oczami podopiecznych SOS-W

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 3 =
Link
5 + 3 =
wiosna4
„Powiew wiosny” to temat przewodni wystawy w wykonaniu podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Ekspozycję można oglądać w Mediatece 800-lecia.
Różne techniki, różne kolory, różne emocje. Wszystko to znajdziemy na wystawie „Powiew wiosny”, na której zaprezentowane zostały rysunki i grafiki wykonane przez podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

- Dzieci i młodzież bardzo lubią zajęcia plastyczne, podczas których wyciszają się i uspokajają – mówią pracownicy SOS-W. – Mamy też podopiecznych, którzy nie zawsze potrafią wyrazić swoje emocje werbalnie, dlatego ich emocje możemy odczytać właśnie w pracach plastycznych.

Prezentowane prace pochodzą ze zbiorów SOS-W i stanowią zaledwie fragment twórczości dzieci, które pod okiem nauczycieli rozwiją swoją wyobraźnię i wrażliwość plastyczną.
Prace inspirowane są twórczością innych artystów m.in. pracami Hani Malec ze spektrum autyzmu, która w specyficzny sposób przelewa swoje emocje na płótno.

- Ta wystawa daje możliwość pokazania potencjału naszych uczniów. W ten sposób oni też czują się doceniani i mają większe poczucie własnej wartości – dodają pracownicy SOS-W.

Wystawę można będzie obejrzeć w Mediatece 800-lecia od 10 marca do 30 kwietnia.

***
Galeria zdjęć:
Zdjęcie od nr 1 do nr 5 - Wystawa "Powiew wiosny".
← powrót