Wystawa malarstwa Juliusza Marwega

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 5 =
Link
3 + 5 =
JMarweg
„Czterdzieści”- taki tytuł nosi jubileuszowa wystawa malarstwa Juliusza Marwega z okazji 40-lecia pracy twórczej artysty. Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy, który zaplanowano na 14 stycznia.
Juliusz Marweg urodził się 1952 roku. Jest absolwentem PWSSP (obecnie ASP) w Łodzi. Dyplom uzyskał w 1980 roku w pracowni prof. Antoniego Starczewskiego.
We wczesnej twórczości uprawiał gobelin, tkaninę unikatową, rysunek i malarstwo. Później oddał się wyłącznie malarstwu, które możemy zaliczyć do abstrakcji organicznej nasyconej elementami symbolicznymi i pełnej liryzmu. Cechą charakterystyczną wszystkich obrazów jest indywidualny styl wypracowany przez artystę przypominający sploty tkanin, skontrastowany z czystymi, pełnymi energii gamami kolorystycznymi utrzymanymi w pogodnym nastroju.
Juliusz Marweg jest współzałożycielem Piotrkowskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków. Był jego pierwszym prezesem. Malarstwo Marwega ma wielu wielbicieli, a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych, jak i państwowych.

Wernisaż zaplanowano 14 stycznia w Ośrodku Działań Artystycznych przy ul. Sieradzkiej 8. Wystawa czynna będzie do 13 lutego.
← powrót