Wystawa oraz promocja książki w Muzeum Marcepanów

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 1 =
Link
3 + 1 =
marcepany-ksiazka-1639991562
Muzeum Marcepanów zaprasza na dzisiejsze (20.12) otwarcie wystawy „Życie na kartki, kartki na życie” oraz na promocję książki Artura Wolskiego: „Konfederacja Polski Niepodległej. Studium z dziejów i myśli politycznej”.
Otwarcie wystawy zatytułowanej „Życie na kartki, kartki na życie” nastąpi o godzinie 17:30. Zaprezentowane zostaną kartki żywnościowe od lat Wielkiej Wojny do czasów PRL. Wystawa dostępna będzie do maja 2022 roku. 

O godzinie 18:00 odbędzie się promocja książki Artura Wolskiego: „Konfederacja Polski Niepodległej. Studium z dziejów i myśli politycznej”. 
Organizatorami wystawy są: Muzeum Marcepanów, Fundacja im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków KLIO. Podczas spotkania wymagane będzie zaopatrzenie się w środki ochrony osobistej w postaci maseczek.

Przypominamy, że Muzeum Marcepanów działa w naszym mieście już od kilku lat. Ta wyjątkowa atrakcja turystyczna mieści się przy Rynku Trybunalskim 2 (wejście od ul. Sierdzkiej), gdzie wcześniej mieściła się filia nr 2 piotrkowskiej książnicy.
Muzeum podzielone jest na dwie części. Sala główna poświęcona jest renesansowym tradycjom Piotrkowa Trybunalskiego i produkcji marcepanów, czyli historii słodyczy. Druga część to ekspozycja opowiadająca o Legionach Polskich.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat zapraszający na otwarcie wystawy: „Życie na kartki, kartki na życie” w Muzeum Marcepanów.
- Zdjęcie nr 2: Plakat zapraszający na promocję książki Artura Wolskiego: "Konfederacja Polski Niepodległej. Studium z dziejów i myśli politycznej" w Muzeum Marcepanów.
← powrót