Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

Zaduszki u „Panien”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
zdjęcie
Kościół Akademicki Panien Dominikanek zaprasza na artystyczne wspomnienia związane ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Jutro (30.10) odbędą się zaduszki jazzowe, z kolei w poniedziałek (2.11) zaplanowano zaduszki poetyckie.

Zbliżająca się uroczystość Wszystkich Świętych to czas wspomnień i refleksji. Co roku z tej okazji organizowane są artystyczne zaduszki. Nie inaczej będzie także i teraz. Na jazzowe i poetyckie wspomnienia zaprasza Kościół Akademicki Panien Dominikanek.

Jutro (30.10) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” odbędą się zaduszki jazzowe. O godz. 18.00 rozpocznie się msza święta odprawiona w intencji za zmarłych muzyków a następnie odbędzie się koncert, w którym wystąpią dwie orkiestry: Kasztelania Swing-Band i Miejska Orkiestra Koncertowo-Marszowa a także solistki: Agnieszka Bochenek-Kardas i Katarzyna Juszczyk.

Z kolei w poniedziałek (2.11) zaplanowano zaduszki poetyckie. O godz. 18.00 w kościele odprawiona zostanie eucharystia za zmarłych poetów, a następnie odbędzie się koncert Piotra Goljata oraz Marcina Saktury. Będą także czytane wiersze piotrkowskich poetów i  wieszczów a zawierające imienne dedykacje dla tych co odeszli: piotrkowian... i nie tylko.

← powrót