Zobacz, poczuj, smakuj... czyli pszczelarz wśród dzieci

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
zdjęcie
Dlaczego pszczoły potrzebują opieki człowieka? Czym zajmuje się współczesny pszczelarz? Co się dzieje w ulu? - na te i wiele innych pytań odpowiedział uczniom Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko właściciel jednej z pasiek regionu piotrkowskiego.
W środę (4.03) uczniowie klas 1-3 Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Bosko przeżyli niecodzienne spotkanie. W progi szkoły zawitał wykwalifikowany pszczelarz z wieloma niespotykanymi gadżetami. 
Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca pszczelarza, kim byli bartnicy, jakimi narzędziami posługuje się opiekun pszczół i kto jest patronem pszczelarzy. Ponadto zobaczyli, jak zbudowany jest ul, mogli dotknąć plastrów miodu i samodzielnie przygotowali ramkę do ula. 
 
Na koniec każdy wykonał dla siebie woskową świeczkę. Całości dopełniło smakowanie miodów i pierzgi.
- Zaangażowanie uczniów podczas warsztatów i uśmiechy na twarzach potwierdzają, że był to dobrze wykorzystany czas i na długo pozostanie w pamięci dzieci – relacjonują pedagodzy.
 
Spotkanie odbyło się w ramach realizacji zadań przewidzianych w projekcie „Nie będzie ich, nie będzie nas…”, który został nagrodzony grantem w ogólnopolskim konkursie Projektanci Edukacji. Jego celem jest uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody i znaczenie pszczół w ekosystemie.
Projekt realizowany jest od kilku tygodni. Prowadzi go szkolna biblioteka przy dużym wsparciu świetlicy szkolnej i nauczycieli wychowawców poszczególnych klas. Nad całością czuwa pani Marlena Kowalska, która już dziś zaprasza na kolejne wydarzenie - wspólne dla rodziców i dzieci – sianie roślin miododajnych, które wkrótce staną się źródłem nektaru dla niezwykłych owadów, jakimi są pszczoły.
← powrót