Dzisiaj: Czwartek 06 maja 2021

Piotrkowska kraina bombek zaprasza

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 2 =
Link
3 + 2 =
4 (2)
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W klimat tego wyjątkowego okresu doskonale wpisują się ozdoby choinkowe z piotrkowskiej fabryki Szkło-Dekor.
Czy chcielibyście ozdobić swoją choinkę bombkami z oferty najdroższych i najbardziej prestiżowych domów towarowych świata? A może szukacie wyjątkowego, niepowtarzalnego i ręcznie robionego prezentu dla swoich bliskich? Jeżeli tak, to warto się wybrać do piotrkowskiej firmy Szkło-Dekor, zajmującej się wyrobem artystycznych ozdób choinkowych.

- Nasze bombki trafiają do najbardziej wymagających i ceniących luksus klientów zagranicznych – mówi Malwina Łągwa z firmy Szkło-Dekor. - Tworzymy kolekcje między innymi dla londyńskiego Harrodsa, nowojorskiego Neimann Marcusa czy paryskiego Bon Marche. Ale po nasze bombki nie trzeba jechać aż tak daleko. Końcówki tych pięknych i wyszukanych serii można kupić tu w Piotrkowie w naszej siedzibie.
W sklepie przyzakładowym znajdziemy m.in.: różnej wielkości bombki w kształcie kuli, bogato zdobione, pełne przepychu jajka Faberge, duże choinkowe czuby, różnej wielkości mikołaje, bałwanki czy szklane misie.
Sklep przyzakładowy jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 15.00 przy ul. 1 Maja 21; tel.: 508-802-154.

Firma Szkło-Dekor z Piotrkowa Trybunalskiego znana jest od 75 lat jako wytwórca szklanych, ręcznie dekorowanych ozdób choinkowych. W latach 50. ubiegłego wieku eksport produktów firmy (wtedy jeszcze działającą pod nazwą Szkło) osiągał 19 mln sztuk rocznie. Głównym odbiorcą piotrkowskich bombek były wtedy i pozostały do dziś Stany Zjednoczone, drugi najważniejszy rynek to Europa Zachodnia. Dziś zakład zatrudnia ponad 30 osób pracujących przy wszystkich etapach wytwarzania ozdób, od wydmuchania kształtu, poprzez malowanie i dekorowanie, po profesjonalne zapakowanie i oznakowanie. Produkcja trwa przez cały rok, najpierw na eksport, a od jesieni na rynek krajowy.

Przypominamy, że w firmach produkcyjnych działających na terenie miasta zatrudnionych jest kilkanaście tysięcy osób. Do największych tego typu przedsiębiorstw należą: Haering Polska, PIOMA Odlewnia, Zamet Industry, MBL, REAC, Cooper Standard, Plasimet, Polanik, Haftina, Emerson Polska, Celier Aviation, Euro-Kerze, Szlachet Stal, Nowalijka, huta szkła "Feniks" czy dwa browary: Sulimar i Jan Olbracht.

Galeria zdjęć
Zdjęcia od nr 1 do nr 4 - Ozdoby choinkowe z produkowane w piotrkowskiej firmie Szkło-Decor.
← powrót