Dzisiaj: Niedziela 09 sierpnia 2020

Koncert jazzowy, spektakl muzyczny i wieczór poetycki ? to trzy najnowsze propozycje Miejskiego Ośrodka Kultury na spędzenie wolnego wieczoru. Wszystkie trzy imprezy odbędą się jeszcze przed świętami.
Na zaproszenie o.Andrzeja Lemiesza Superiora klasztoru OO.Jezuitów, w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej gościł J.E. ks. Kard. Józef Glemp, Prymas Polski. Kardynał odsłonił barokowe freski, które od kilku miesięcy odnawiali ...
Minęło 26 lat od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Jak co roku 13 grudnia w kościele OO.Jezuitów odprawiona została Msza Św. za Ojczyznę. Po Mszy delegacja samorządowców złożyła kwiaty pod pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki.
W hali tenisowej w Pabianicach WZT Łódź i PKT Pabianice zorganizowali Halowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego krasnali i skrzatów w tenisie. Wspaniale zaprezentowali się w nich zawodnicy TUKS Kozica Piotrków Trybunalski zdobywając aż 16!
Stowarzyszenia, instytucje, osoby fizyczne i prawne, organy administracji publicznej oraz kościoły i związki wyznaniowe mogą do końca roku zgłaszać organizacje pozarządowe do ?Nagrody 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego?.
BOM pozytywnie oceniony przez interesantów. Zadowolenie z kontaktów z urzędnikami w zakresie uzyskanej pomocy w trakcie załatwiania spraw deklaruje 96% interesantów. 98% uznaje, że obsługujący ich urzędnicy są uprzejmi i kompetentni.

W sobotę 8 grudnia dbył się kolejny turniej Międzyosiedlowej Ligi Piłki Nożnej w Piłkę Halową - z cyklu kampanii Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ?Zachowaj Trzeźwy Umysł?.

Fokus Park Kiper pokonał w sobotę 8 grudnia zespół Chrobrego Głogów 32:28 (17:15). Wygrana naszych szczypiornistów na własnym parkiecie była pięknym elementem świętowania 10-lecia Klubu.

W piątkowe popołudnie (07.12.2007) uczniowie Zespołu Szkolo-Gimnazjalnego nr 1 obchodzili 45-lecie Szkoły Podstawowej nr 3. Placówka jest jedną z najstarszych w mieście pierwsze wzmianki o niej pochodzą z 1914 roku.
Wyższa Szkoła Handlowa w Piotrkowie Trybunalskim ma patrona. Od soboty 8 grudnia 2007 r. WSH stała się uczelnią "królewską", bowiem nosi imię króla Stefana Batorego.