Dzisiaj: Sobota 11 lipca 2020

W związku z koniecznością wynikającą z ordynacji wyborczej w sprawie powołania zamkniętych obwodów wyborczych, na 12 września (środa)zwołana została Sesja Nadzwyczajna. Początek obrad o godz. 12.00.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Piotrkowa Trybunalskiego na Jarmarku Wojewódzkim, który w czasie minionego weekendu odbył się w Łodzi. Setki osób odwiedzających naszą ekspozycję mogły nie tylko zapoznać się z ofertą ...
22 września w Piotrkowie odbędzie się inscenizacja historyczna "Ostatni Sejm w Piotrkowie. Król Zygmunt August z wizytą w Piotrkowie" z udziałem kilku znanych polskich aktorów. WIDOWISKO ZORGANIZOWANE ZOSTANIE Z OKAZJI 790-LECIA MIASTA.
Rozpoczęła się przebudowa ulicy Armii Krajowej (stanowiącej fragment Drogi Krajowej Nr 12) na odcinku od al. Sikorskiego do ul. Wojska Polskiego (jezdnia wschodnia) wraz z przebudową kanalizacji deszczowej. Prace potrwają 4 miesiące.
W tym roku w ramach prac interwencyjnych, organizowanych przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, pracę znalazło 179 osób. Dodatkowe 20 osób zatrudniono w ramach robót publicznych.
Piotrkowianka Grażyna Możdżyńska zaprasza na wystawę ?Patchworki i decoupage?e?, która prezentowana będzie w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi.W moich pracach znajduje się odzwierciedlenie moich największych miłości - mówi autorka.

Konferencja Miast Partnerskich w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się w październiku 2004. Jej celem było podsumowanie wspólnej działalności mijającego roku oraz wskazanie obszarów współpracy szczególnie istotnych dla poszczególnych miast.

Rada Osiedla ?Południe? na swym zebraniu w dniu 24 sierpnia 2007 roku odwołała dotychczasowy Zarząd Rady Osiedla i powołała nowy.
W najbliższy piątek na piotrkowskich skrzyżowaniach pojawią się nowe rzeźby. W mieście można spotkać artystów pracujacych nad rzeźbami w ramach V Międzynarodowego Spotkania Rzeźbiarzy ?SKRZYŻOWANIA?.
5 września o godzinie 18.00 w Miejskim Ośordku Kultury, po raz pierwszy od wielu lat w Piotrkowie, zaprezentują się zespoły taneczne i wokalne z zaprzyjaźnionego miasta Kostroma (Rosja).