Dzisiaj: Czwartek 13 maja 2021

Aktualności

40 nauczycieli odebrało nagrody finansowe po 3000 zł każda. Nagrody finansowe dla najlepszych nauczycieli przyznał Prezydent Miasta Waldemar Matusewicz.
30 października otwarty zostanie po remoncie Pasaż Karola Rudowskiego. Ulica zyska nowa nawierzchnie i miejsca parkingowe. W tej chwili trwa układanie nowoczesnej nawierzchni asfaltowej
Skanska rozpoczyna prace przy jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w regionie piotrkowskim. W ramach inwestycji Skanska przebuduje prawie 1,6 km drogi wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi.
Ponad 13 mln zł wydano w trakcie minionych 4 lat na remonty i modernizacje piotrkowskich szkół. Przed rokiem 2003 piotrkowskie szkoły były zaniedbane, dlatego ważnym było wprowadzenie całego szeregu inwestycji remontowych.
Około stu osób stawiło się na starcie wyścigu rowerowego o nagrodę Prezydenta Miasta i Firmy Skanska. Wyścig był promocją nowo wybudowanej obwodnicy miasta. Otwarcie obwodnicy dla ruchu tranzytowego 23 października br.
Do 20 października 2006 r. został przedłużony termin składania wniosków dot. programu finansowego wsparcia młodzieży z terenów wiejskich w ramach projektu "Żaczek III"
Rozpoczęły się przygotowania do opracowania zasad współpracy Urzędu Miasta z organizacjami pozarządowymi. Program będzie m.in. informował w jaki sposób pozyskać pieniądze z budżetu miasta na działalność.
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w promocji książki "Piotrkowski Hufiec ZHP 1945-2005" Zbigniewa Sacińskiego. Książka wydana została w serii Biblioteka Piotrków 800.
To tytuł warsztatów ekologiczno-plastycznych organizowanych przez piotrkowską Bibliotekę Pedegogiczną. Głównym celem warsztatów jest rozwijanie emocji i wyobraźni dzieci w ciekawy i niekonwencjonalny sposób.
Jubileusze 30-lecia Przedszkola nr 12 i 50-lecia III Liceum Ogólnokształcącego odbędą się w piątek i sobotę w Piotrkowie. Będą nagrody i wspomnienia.