Dzisiaj: Wtorek 24 maja 2022

15 lat działalności "Pomarańczowej Linii"

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 7 =
Link
3 + 7 =
DSC_0027
Piotrkowskie Centrum Profilaktyczno–Terapeutyczne Pomarańczowa Linia świętuje w tym roku jubileusz 15-lecia działalności. Oficjalne obchody rocznicowe odbyły się w dzisiaj (1.10) w Miejskim Ośrodku Kultury.
 
Jubileusz rozpoczęła Katarzyna Zatorska – koordynator projektu, która powitała zaproszonych gości oraz przybliżyła historię powstania „Pomarańczowej Linii”. Spotkanie było także okazją do podziękowania osobom, które od wielu lat zaangażowane są w działalność Centrum oraz instytucjom, które przez lata wspierają jednostkę. Nie obyło się bez życzeń i gratulacji.

 - Z okazji jubileuszu składam serdeczne wyrazy uznania i podziękowanie za zaangażowanie i pomoc dla osób dotkniętych problemem uzależnienia oraz za wszelkie przedsięwzięcia przyczyniające się do dalszego rozwoju Centrum  – mówił podczas gali Grzegorz Janowski, kierownik Referatu Spraw Społecznych Urzędu Miasta przekazując na ręce Katarzyny Zatorskiej list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka.
Spotkanie zakończyła konferencja pt. „Doświadczenia traumatyczne a uzależnienie od alkoholu i narkotyków”.

Punkt Konsultacyjny „Pomarańczowa Linia” rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2006 roku w budynku Pogotowia Opiekuńczego przy ul. Wojska Polskiego 75. Od dnia 1 września 2019 roku rozszerzono działalność i zmieniono nazwę na Piotrkowskie Centrum Profilaktyczno-Terapeutyczne „Pomarańczowa Linia”.

Do Centrum mogą się zgłaszać lub być kierowana, młodzież i osoby do 25 roku życia z problemem uzależnienia jak również rodziny, w których występuje problem uzależnienia (alkohol, narkotyki, dopalacze, papierosy, internet, komputer). Jest to miejsce, w którym młodzież lub rodzina może uzyskać pomoc, wsparcie oraz informacje na temat różnych form pomocy jej przysługujących.Centrum oferuje bezpłatne udzielanie porad i konsultacji oraz terapii indywidualnej i rodzinnej w zakresie uzależnień. W godzinach pracy punktu można także telefonicznie skorzystać z porady, konsultacji lub umówić się na spotkanie ze specjalistą.

Numery telefonów to: (44) 645 97 85 i (44) 645 97 86. Piotrkowskie Centrum Profilaktyczno-Terapeutyczne „Pomarańczowa Linia” pełni dyżury w godzinach:
Poniedziałek - 14.00 - 18.00;
Wtorek -14.00 - 18.00;
Środa - 11.00 - 19.00;
Czwartek - 14.00 - 18.00;
Piątek - 14.00 - 18.00.
← powrót