Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

20 lat Atletycznego Klubu Sportowego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
zdjęcie
W minioną sobotę (29.11) odbyła się uroczysta gala AKS, podczas której podsumowano najważniejsze wydarzenia 20-lecia funkcjonowania piotrkowskiego klubu zapaśniczego.
Był to okres fantastycznej działalności obfitej w medale zarówno na zawodach rangi ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. 
- Piotrkowskie zapasy ciągle rozwijają się. Szkolimy nowych adeptów. Mamy nadzieję, że na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio wystąpią dwaj nasi zawodnicy. W stylu klasycznym Mateusz Bernatek oraz w stylu wolnym Murad Gadżijew – mówił podczas gali Marcin Cejnóg, prezes AKS Piotrków Trybunalski.
Na jubileuszowej gali obecni byli m.in. przedstawiciele władz samorządowych oraz Polskiego Związku Zapaśniczego a także trenerzy, zawodnicy i sponsorzy związani z piotrkowskim klubem.
O sile i znaczeniu AKSu w polskich zapasach opowiadał Włodzimierz Zawadzki, trener kadry narodowej. 
- Piotrków jest bardzo ważnym sportowym ośrodkiem. Do reprezentacji trafia dużo młodzieży z AKSu. Startują już w juniorach i kadetach, gdzie odnoszą sukcesy. Kontynuują to w walkach seniorskich. Liderem jest Mateusz Bernatek, którego trenowałem w kadrze juniorów, dziś zdobywa medale na najważniejszych zawodach zapaśniczych. Czekamy na medal olimpijski. 

Na uroczystej gali nie mogło zabraknąć Piotra Stępnia, legendy AKS, medalisty z Barcelony, który pełni w klubie funkcję dyrektora. 
- Dziś świętujemy nie tylko 20-lecie istnienia AKSu, ale świętujemy całą historię piotrkowskich zapasów, która trwa już 67 lat. Tutaj wychowało się kilku medalistów olimpijskich i mistrzów świata. Oprócz świętowania patrzymy też w przyszłość. Liczymy na olimpijską kwalifikację i medal – przybliżał najbliższe plany srebrny medalista olimpijski w zapasach w stylu klasycznym.

Uroczysta gala była także okazją do wyróżnienia osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do budowania klubu oraz zasłużyły dla miasta.
"Medale Honorowe Piotrkowa Trybunalskiego" z rąk wiceprezydenta Adama Karzewnika oraz przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego odebrali Grzegorz Bielecki - Złoty Medal, Paweł Grzybicki - Brązowy Medal, Włodzimierz Budkowski - Brązowy Medal.

Ponadto wręczono również odznaczenia Polskiego Związku Zapaśniczego oraz Atletycznego Klubu Sportowego.
Medale od Polskiego Związku Zapaśniczego: 
Krzysztof Chojniak, Marian Błaszczyński, Andrzej Kacperek, Marek Mazur, Marceli Piekarek   
Medale AKS dla przedstawicieli samorządu: 
Krzysztof Chojniak, Marian Błaszczyński, Andrzej Kacperek, Marek Mazur, Marceli Piekarek   
Medale AKS dla wybitnych działaczy, sponsorów, byłych prezesów: 
Andrzej Supron, Mirosław Pikierski, Jolanta Kantorska, Tomasz Olejnik, Grzegorz Bielecki, Marlena Cejnóg, Robert Tera, Dariusz Kowalczyk, Sebastian Madej, Jacek Mazur, Jarosław Ronc, Sławomir Gemel   
Medale AKS dla trenerów: 
Grzegorz Ludwig (odebrała żona), Henryk Grabowiecki (odebrała żona), Karol Sala, Zdzisław Kolanek, Mariusz Pawłowski, Jan Rol, Zbigniew Haładaj, Angelika Dytrych   
Medale AKS dla zawodników: 
Piotr Stępień, Mateusz Bernatek, Michał Jaworski, Jacek Ślęzak, Dawid Szkodziński, Krzysztof Jończyk, Przemysław Niedźwiecki, Edgar Melkumow, Mariusz Pawłowski, Paweł Grzybicki, Radosław Grzybicki, Andrzej Deberny, Murad Gazdiev, Bogdan Daras.

- Być może niektórych może dziwić, dlaczego ta lista jest tak długa. Ale właśnie to jest nasza siła: ludzie, wspólnota, wartości. Historia zapasów w Piotrkowie Trybunalskim liczy ponad pół wieku, a to oznacza dla nas wzięcie wielkiej odpowiedzialności za teraźniejszość i przyszłość. Dlatego koncentrujemy się na zachęcaniu dzieci do aktywności fizycznej, do treningów w naszym klubie, bycia jego częścią. Jednocześnie nie zapominamy o przeszłości, bo bez pielęgnowania fundamentów, każda budowla będzie niszczeć, a potem się zawali. Nasza na pewno nie - podsumował prezes Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.  .

​Foto: AKS Piotrków Trybunalski
← powrót