Dzisiaj: Piątek 07 maja 2021

230 lat Konstytucji 3 Maja

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 3 =
Link
1 + 3 =
DSC_0553
230 lat temu Sejm Wielki uchwalił Konstytucję 3 Maja – pierwszą ustawę zasadniczą w Europie i drugą na świecie. Dziś wspominamy jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczpospolitej.
Tegoroczne Święto 3 Maja ma inny charakter niż się do tego przyzwyczailiśmy. Ze względu na stan epidemii w Piotrkowie Trybunalskim nie odbędą się żadne oficjalne obchody.

W imieniu mieszkańców naszego miasta kwiaty pod tablicą upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wmurowaną w ścianę kościoła oo. Bernardynów, złożyli prezydent Krzysztof Chojniak, przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński oraz radny Piotr Masiarek.
Wobec braku możliwości wspólnego świętowania zapraszamy do indywidualnego uczczenia pamięci bohaterów, którzy stworzyli i uchwalili pierwszą ustawę zasadniczą w Europie i drugą na świecie.

Jednym z elementów świętowania może być odwiedzenie wystawy, którą z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miasto stworzyło wspólnie z Archiwum Państwowym w Piotrkowie Trybunalski. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ

Galeria zdjęć: 
- zdjęcia od nr 1 do nr 6: składanie kwiatów z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 
← powrót