Dzisiaj: Czwartek 30 czerwca 2022

35-lecie diabetyków

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 8 =
Link
1 + 8 =
11
Piotrkowski oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków obchodzi w tym roku 35-lecie istnienia. Z tej okazji we wtorek (24.05) jubileuszową uroczystość zorganizowano w Miejskim Ośrodku Kultury.
Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia Ewy Jabłońskiej, prezes stowarzyszenia. w której opowiadała o działalności piotrkowskiego koła.
- Cukrzyca to jedna z chorób cywilizacyjnych, która jest nieuleczalna. Zadaniem naszego koła jest upowszechnianie wiedzy na temat życia z tą dolegliwością. Organizujemy wiele pogadanek i wykładów na temat leczenia chorób związanych z cukrzycą. Istotnym elementem naszych działań są także spotkania integracyjne, które zbliżają do siebie piotrkowskich cukrzyków – opowiadała Ewa Jabłońska.
Po uroczystym otwarciu gali, odbył się edukacyjny wykład, którego prelegentem była podolog Małgorzata Chępińska. Doktor opowiadała o pielęgnacji stóp w Zespole Stopy Cukrzycowej.

Uroczystość była również okazją do wręczenia medali i odznaczeń dla osób pracujących na rzecz piotrkowskiego koła, które przyczyniają się do rozwijania działalności koła. Takie wyróżnienie trafiło także do prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Gośćmi wydarzenia byli również prezesi zaprzyjaźnionych kół diabetyków z różnych gmin.
Zwieńczeniem uroczystości był koncert "umówiłem się z nią na..." w wykonaniu Anny Cymerman oraz Moniki Kamieńskiej.
← powrót