Dzisiaj: Czwartek 21 stycznia 2021

70 lat Koła nr 12 PZW

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
DSC_2447
Piotrkowskie Koło nr 12 Polskiego Związku Wędkarskiego świętuje w tym roku 70-lecie swojego istnienia. Uroczystości jubileuszowe zorganizowano w miniony piątek (4.09).
Podczas gali wspominano początki funkcjonowania koła oraz historię powstawania struktur.
Koła wędkarskie na terenie całego kraju zaczęły powstawać w 1950 roku, kiedy to powstał Polski Związek Wędkarski. Wówczas działające na terenie województwa łódzkiego Towarzystwa Wędkarskie przekształciły się w Koła PZW.
Pierwsze Koło PZW na terenie Piotrkowa Trybunalskiego od pierwszych dni powstania zarejestrowane było w Okręgu Łódzkim i liczyło 239 członków. Siedziba Koła znajdowała się przy ulicy Próchnika, w kolejnych latach na ulicy Garncarskiej i Pereca, a obecnie na ulicy Jagiellońskiej.

Zmiany administracyjne lat siedemdziesiątych i powstanie województwa piotrkowskiego wymusiły zmiany w organizacji koła. Przynależność do Okręgu Łódzkiego nie stwarzała możliwości prawidłowego rozwoju związku wędkarskiego.
Ówczesne władze koła zaczęły dążyć do powstania Okręgu PZW Piotrków Trybunalski. I tak w 1976 roku powstał Okręg PZW w Piotrkowie Trybunalskim, a po jego utworzeniu Koło uzyskało numer i obecną nazwę: Koło PZW Nr 12 Piotrków - Miasto.

Przez te kolejne lata zarząd Koła prowadzi i koordynuje statutową działalność polegającą na organizowaniu wędkarstwa, w tym również jego sportowej formy.
- Braliśmy czynny udział w szeregu imprez lokalnych oraz krajowych. Promujemy sport wędkarski i szerzymy wiedzę wśród społeczeństwa i młodzieży na temat ochrony środowiska. Jesteśmy organizatorem akcji sprzątania obrzeży naszych zbiorników wodnych oraz prestiżowych zawodów wędkarskich, w tym m.in. Mistrzostw Piotrkowa Trybunalskiego w trzech dyscyplinach  – relacjonował Piotr Rogalski, członek zarządu Koła.

W trakcie piątkowej uroczystości dziękowano członkom za wkład w rozwój wędkarstwa oraz składano życzenia na przyszłość.
- To wyjątkowa okazja, aby podziękować za Państwa obecność w Piotrkowie, za pracę i realizację Waszych celów – mówił podczas uroczystości wiceprezydent Andrzej Kacperek, podkreślając dobrą współpracę pomiędzy Kołem a samorządem.
- Wspieracie nas w dziedzinie ekologii, ochrony wód, edukacji najmłodszych. Słowa szczególnego uznania i podziękowania należą się Państwu za działalność na rzecz dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych, która nie tylko promuje wędkarstwo i dbałość o przyrodę, ale także przeciwdziała wykluczeniu – podsumował wiceprezydent przekazując na ręce zarządu okolicznościową statuetkę.

Przy okazji jubileuszu zasłużonym działaczom Koła przyznane zostały Brązowe Medale Honorowe Piotrkowa Trybunalskiego. Odznaczenia z rąk wiceprezydenta Andrzeja Kacperka oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Mariusza Staszka otrzymali: Sławomir Góra, Piotr Marcinowski oraz Włodzimierz Sień. Do wędkarzy powędrowały również odznaczenia Związkowe.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcia od nr 1 do nr 20: Wręczanie medali oraz podziękowań podczas jubileuszowgo spotkania uświetniającego 70-lecie  istnienia Piotrkowskiego Koła nr 12 Polskiego Związku Wędkarskiego. 
← powrót