Dzisiaj: Czwartek 21 stycznia 2021

80 milionów na inwestycje w 2021 roku

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Bez tytułu
Piotrków Trybunalski planuje w 2021 roku na nakłady majątkowe przeznaczyć ponad 80 mln złotych. Zapraszamy do zapoznania się z planami inwestycyjnymi na najbliższe miesiące.
2021 rok będzie bardzo ważnym rokiem w kontekście dbałości o środowisko, ale także zapewnienia bezpieczeństwa w dostawie ciepła dla piotrkowian.
Ruszamy z modernizacją miejskiej ciepłowni. Rozpoczynamy od budowy systemu kogeneracyjnego, a to oznacza, że ciepłownia będzie produkowała nie tylko ciepło, ale także prąd. Najważniejsza zmiana - w kontekście dbałości o ekologię - to zmiana paliwa, które będzie zasilało ciepłownię. Zamiast węgla będzie to gaz ziemny.
 
Ochrona środowiska to także – zaplanowane na przyszły rok - duże inwestycje w infrastrukturę. Wybudujemy duże odcinki kanalizacji sanitarnej w ulicach: Życzliwej i Glinianej. W planach jest także wymiana oświetlenia ulicznego na energooszczędne typu LED. Nowe latarnie mają stanąć wzdłuż ulic Słowackiego oraz Stronczyńskiego.
Pisząc o dbałości o faunę i florę trzeba wspomnieć o kolejnej bardzo ważnej inwestycji. W 2021 roku rozpocznie się modernizacja parku Belzackiego. Przywrócimy dawną świetność tego urokliwego zieleńca tworząc tam wspaniałe miejsce do wypoczynku i kontaktu z naturą.
 
Rok 2021 przyniesie kolejną dużą inwestycję drogową, tym razem w rejonie jeziora Bugaj. Wybudujemy rondo na ul. Wierzejskiej (w okolicy wiaduktu nad obwodnicą) oraz dwie drogi.
Pierwszą do kąpieliska „Słoneczko” wraz z budową parkingu na około 100 miejsc oraz drugą tj. łącznik z ul. Miast Partnerskich. Oznacza to, że skomunikujemy ulicę Wierzejską z obwodnicą miasta oraz otworzymy tereny inwestycyjne przy jeziorze Bugaj (przedsięwzięcie zaplanowane na dwa lata).
 
Ponadto będziemy kontynuować budowę ścieżki rowerowej wzdłuż wschodniego brzegu zbiornika (kolejne dwa etapy). Wśród ważnych inwestycji drogowych zaplanowanych w budżecie miasta znalazła się także budowa łącznika ul. Broniewskiego z ul. Wierzejską poprawiająca komunikację na rozrastającym się osiedlu 800-lecia. Droga pobiegnie od skrzyżowania z ulicą Reagana na północ, za budowanymi blokami TBS skręci w lewo i połączy się z Wierzejską tuż za nowo wybudowanym blokiem „Klonowej Doliny”.
 
Miasto zaplanowało także modernizacje ulic: Krakowskie Przedmieście (od gazowni w kierunku granic miasta), Sulejowskiej (od ronda Bugaj w stronę ulicy Kleszcz) i Roosevelta (pierwszy etap: od granic miasta do ul. Wroniej), co znacząco poprawi bezpieczeństwo na tych ruchliwych drogach.
 
Budownictwo mieszkaniowe, to ważny aspekt miejskich inwestycji. Przed nami ostatnia prosta projektu „Młode Stare Miasto”, w ramach którego – oprócz remontowania dróg – przywracamy dawny blask kamienicom znajdującym się na Podzamczu i przekazujemy je kolejnym rodzinom. Zaś w IV kwartale oddamy kolejne bloki TBS przy ul. Broniewskiego.
 
Pamiętamy o placówkach oświatowych. Dzięki tym inwestycjom z jednej strony poprawiamy komfort nauki i pracy, ale inwestycje wpłyną także na obniżenie rachunków za ciepło i energię. Zaplanowaliśmy wykonanie izolacji Przedszkola Samorządowego nr 7, docieplenie budynku warsztatów w „Budowlance” oraz dwie kompleksowe termomodernizacje: w Szkole Podstawowej nr 12 oraz II Liceum Ogólnokształcącym.
 
W planie inwestycyjnym nie brakuje inwestycji w szeroko rozumianą rekreację. Powstanie m.in. plac zabaw na placu Litewskim, wybudujemy pierwszy w naszym mieście Pumptrack, czyli rowerowy tor ziemny oraz psi plac zabaw wraz z parkiem ćwiczeń dla dzieci i dorosłych.
← powrót