Dzisiaj: Poniedziałek 10 sierpnia 2020

W związku z otwarciem ulicy Wojska Polskiego od dziś (7.07) zmianie uległa trasa objazdu autobusów komunikacji miejskiej. Zapraszamy do zapoznania się nowym rozkładem jazdy.
Zakończył się pierwszy etap modernizacji ul. Wojska Polskiego. W poniedziałek kierowcy pojechali już odcinkiem od torów PKP do ronda przy skrzyżowaniu z ul. Polną i „starą” Łódzką.
Ruszył nabór wniosków do programu „Moja Woda”, w którym można pozyskać do 5 tys. zł dotacji na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe.
Do 8 lipca w Piotrkowie Trybunalskim trwa nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych, którzy będą pracować przy Powszechnym Spisie Rolnym.
 
Mediatekę doceniają nie tylko piotrkowianie, ale wszyscy ją odwiedzający. Tym razem słowa uznania oraz wsparcia dla piotrkowskiego centrum nauki i kultury wyraził Wojciech Murdzek, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Kolejna nieruchomość na Starówce odzyskuje dawny blask. Zakończono już modernizację kamienicy przy ul. Zamurowej 1. Obecnie trwają prace przy przebudowie podwórka i ogrodzenia.
 
"Jeden duch, jedno serce" to hasło 151. Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisy pątników ruszają w poniedziałek (6.07).
W Mediatece 800-lecia trwają przygotowania do otwarcia wystaw. Placówka przeszła nanodezynfekcję, która trwale zabezpieczy eksponaty przed wirusami i bakteriami.  
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami z gradem, które w godzinach popołudniowych mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
W Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się dziś (2.07) uroczystość jubileuszy małżeńskich. 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego świętowały trzy pary.