Dzisiaj: Środa 03 czerwca 2020

Akcja "Zaproś kominiarza"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 3 =
zdjęcie
Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim akcja społeczna „Zaproś kominiarza!” organizowana przez Krajową Izbę Kominiarzy. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na obowiązki związane z bezpiecznym użytkowaniem urządzeń grzewczych i przewodów kominowych.
- Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie. Temperatura palącej się sadzy przekracza wówczas nawet 1000 stopni Celsjusza! Oprócz pożarów, nieprawidłowa eksploatacja przewodów kominowych grozi także zatruciem tlenkiem węgla, popularnie zwanym czadem – czytamy w komunikacie Krajowej Izby Kominiarzy.

Akcja „Zaproś kominiarza!” ma przypomnieć właścicielom budynków o regularnym czyszczeniu przewodów kominowych i okresowej kontroli, która może ustrzec nas przed zagrożeniami.
Według ustawy "Prawo budowlane" obowiązek związany z kontrolą okresową stanu technicznego przewodów kominowych spoczywa na właścicielach oraz zarządcach budynków i jest jednym z podstawowych wymogów ubezpieczenia budynku.

Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć w komunikacie Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy, który znajduje się w załączniku.

Załączniki artykułu

← powrót