Dzisiaj: Czwartek 21 stycznia 2021

Akcja Zima w gotowości

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
500 ton soli drogowej, 1000 ton piasku oraz 700 ton mieszanki soli i piasku przygotowaliśmy na tegoroczną akcję „Zima”. Piotrkowscy drogowcy są już gotowi na nadejście pierwszych opadów śniegów.
Śnieg na dobre jeszcze nie zaczął sypać, ale piotrkowskie służby drogowe są już przygotowane na nadchodzące opady oraz ujemne temperatury. Zimowym utrzymaniem dróg objętych zostanie 106 ulic i placów o łącznej długości 91,5 km oraz wszystkie place i targowiska znajdujące się pod opieką Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

- Należy zaznaczyć, że w przypadku opadów śniegu w pierwszej kolejności będą odśnieżane ulice mające znaczenie dla układu komunikacyjnego miasta. Oznacza to, że sprzęt najpierw wysyłany będzie na drogi, po których kursuje komunikacja miejska, a następnie na pozostałe ulice - podkreśla Ryszard Żak z ZDiUM. - Część dróg będzie odśnieżana interwencyjnie - dodaje.

O to, aby nasze drogi były odśnieżone i przejezdne zadbają: cztery pługo-piaskarki, piaskarka ciągnikowa z pługiem, dziesięć pługów, cztery spycharki, równiarka, dwie ładowarki, cztery koparko-ładowarki, trzy wywrotki oraz mini ładowarka z pługiem.

Dyżurny "Akcji Zima":
Tel. +48 607 111 265 – dyżur całodobowy
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Tel. 44 733 92 55 – w godzinach od 7:00 do 15:00.
← powrót