Dzisiaj: Czwartek 11 sierpnia 2022

Będą kolejne aktywne przejścia

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 3 =
Link
1 + 3 =
DSC_2462
W naszym mieście powstaną kolejne dwa aktywne przejścia dla pieszych. Podświetlona „zebra” pomoże chronić pieszych  w al. gen. Władysława Sikorskiego przy skrzyżowaniu z ul. Kobyłeckiego oraz w al. 3 Maja (na wysokości nieruchomości al. 3 Maja 7).
 
„Aktywne zebry” wymuszają u kierowców zwrócenie szczególnej uwagi na pieszego, który w danym momencie zamierza przekroczyć jezdnię w wyznaczonym miejscu. Odpowiednio wcześnie przekazana informacja pozwala na podjęcie odpowiedniego manewru, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Z tego względu zdecydowaliśmy się na budowę kolejnych dwóch aktywnych przejść.

- W tym roku takie rozwiązanie znów zastosujemy na popularnej „dwupasmówce”. Tym razem przy skrzyżowaniu al. gen. Władysława Sikorskiego z ul. Kobyłeckiego. Kolejna „aktywna zebra” powstanie także w al. 3 Maja (na wysokości nieruchomości al. 3 Maja 7) - zapowiada prezydent Krzysztof Chojniak.

Budowa aktywnego przejścia polega na zamontowaniu w jezdni dwukolorowych diod, które zapalają się światłem przerywanym, w momencie, kiedy pieszy zbliża się do przejścia. Dodatkowo na znaku pionowym informującym o przejściu dla pieszych pojawia się pulsacyjne światło pomarańczowe, przez co przejście będzie jeszcze bardziej wyeksponowane i widoczne dla kierowców, szczególnie po zmroku.

W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta wyłoniono już wykonawce inwestycji, która realizowana będzie w formule "Projektuj i wybuduj". Prace mają zostać wykonane w ciągu 60 dni od daty podpisania umowy.
← powrót