Dzisiaj: Czwartek 29 paździenika 2020

Bezpieczna ul. Broniewskiego

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
zdjęcie
Gładka jezdnia zamiast nierównej trylinki, nowe chodniki, asfaltowa ścieżka rowerowa i dodatkowe 80 miejsc parkingowych – tak w skrócie można opisać wygląd przebudowanej ulicy Broniewskiego.
Wykonana inwestycja znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz kierowców. W piątek (16.10) odbył się odbiór techniczny, po czym oficjalnie zmodernizowaną drogę oddano do użytku. Remont wykonywany był na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Reagana.
- To bardzo ważna inwestycja dla układu komunikacyjnego na nowym osiedlu 800-lecia. Po wybudowaniu wszystkich sieci, połączeniu ulicy Broniewskiego z Sulejowską poprzez ul. Reagana, przebudowaliśmy samą ul. Broniewskiego – mówił podczas briefingu prasowego prezydent Krzysztof Chojniak.W ramach inwestycji na części od ul. Krasickiego do ul. Reagana ułożono nowe sieci: wodociąg, kanalizację sanitarną oraz deszczową, z kolei na całym modernizowanym odcinku wykonano szereg prac drogowych, które całkowicie zmieniły wizerunek drogi.
Na ul. Broniewskiego wykonano nową podbudowę pod jezdnię i chodniki. Po obu stronach drogi z kostki betonowej ułożony został chodnik. Po północnej stronie drogi powstała ścieżka rowerowa z czerwonego asfaltu, a na jezdni zniszczoną trylinkę zastąpił gładki asfalt.
Przy całym zmodernizowanym odcinku łącznie powstało około 80 miejsc parkingowych, a drogę oświetla nowoczesne energooszczędne oświetlenie LED.

Koszt wykonania prac wyniósł 2 mln 400 tys. złotych, ale miasto ze swojego budżetu wydało dużo mniej. Dzięki dobrze i profesjonalnie przygotowanemu wnioskowi, na realizację prac zdobyliśmy dofinansowanie w wysokości 1 mln 300 tys. złotych z Funduszu Dróg Samorządowych.

Na modernizacji ul. Broniewskiego miejskie inwestycje w osiedle 800-lecia się nie skończą.
- W planach mamy także budowę drogi, która będzie przedłużeniem ul. Reagana i połączy ul. Broniewskiego z ul. Wierzejską – zapowiedział prezydent dodając, że miasto złożyło wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.
- Jeśli zdobędziemy te pieniądze to nową drogę będziemy budować już w przyszłym roku – dodała Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów.

*****
Galeria zdjęć:
- zdjęcie nr 1: briefing prasowy na zakończenie modernizacji ul. Broniewskiego,
- zdjęcia nr 6 i nr 7: prezydent Krzysztof Chojniak wręcza gadżety promocyjne miasta dla pierwszych kierowców, którzy przejechali zmodernizowaną drogą,
- zdjęcia od nr 2 do nr 5 oraz od nr 8 do nr 20: przebudowana ul. Broniewskiego.   
← powrót