"Ból i blask" już w czwartek w kinie PIKSEL

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 7 =
Link
5 + 7 =
boliblask-kopia-1631091908
Doskonałe recenzje, łzy wzruszenia i 10-minutowa owacja po seansie – to tylko kilka reakcji na"Ból i blask", film Pedro Almodóvara, jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina. Seans zostanie wyświetlony w kinie studyjnym "PIKSEL" już w najbliższy czwartek (16.09).
"Ból i blask" przypomina wizytę w domu hiszpańskiego mistrza, po którym oprowadza nas grający prawdopodobnie rolę życia Antonio Banderas. Wysoce estetyczne, melancholijne, ale i podszyte subtelnym humorem kino, którym czołowy europejski reżyser udowadnia, że starzeje się z wielką klasą.

Filmowy alter-ego Almodovara, walczący z tuzinem fizycznych schorzeń, których objawy tłumi przeciwbólowymi proszkami i antydepresantami, większość czasu spędza w schludnym mieszkaniu w towarzystwie ulubionych obrazów. Za dnia doskwierają mu naprzemiennie bóle kręgosłupa i migrena, nocami odpocząć nie pozwalają wspomnienia. Salvador sięga więc po ciężką amunicję - w oparach wypalanej heroiny po omacku błądzi po zakamarkach przeszłości i jednocześnie zabija fizyczny ból. Choć jest to złudne i krótkotrwałe ukojenie.
[opis za https:// Spowiedz-Almodovara-Recenzja-filmu-Bol-i-blask-n137529.html]

Kino PIKSEL zaprasza na seans 16 września 2021, o godz. 18:00 (Mediateka 800-lecia, ul. M. Curie-Skłodowskiej 3). Film od lat 15. Wstęp biletowany (normalny 12 zł; z Kartą Mieszkańca 9 zł).
 
← powrót