Dzisiaj: Czwartek 21 stycznia 2021

Brak opłat to problemy z zaparkowaniem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
DSC_7586
Brak wolnych miejsc postojowych i samochody parkujące przez cały dzień – tak od początku stycznia wygląda centrum Piotrkowa bez opłat w Strefie Płatnego Parkowania (SPP).
Od 1 do 15 stycznia 2021 roku zawieszone zostały opłaty w Strefie Płatnego Parkowania. To wynik problemów nowo wybranej firmy obsługującej strefę z dostawą parkomatów (m.in. funkcją płacenia kartą).
Obecnie możemy zobaczyć namiastkę tego, jak wyglądałoby ścisłe centrum Piotrkowa bez SPP. Wszystkie miejsca parkingowe od rana są zajęte, a częstokroć stojące tam auta nie odjeżdżają przez cały dzień. Rotacja jest mocno ograniczona, a co za tym idzie bardzo trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe.

Sytuacja jest zła, a byłaby tragiczna gdyby nie trwająca pandemia i ferie zimowe. Wówczas liczba samochodów na ulicach i parkingach byłaby jeszcze większa. - Jak na dłoni widzimy, jaka jest rola Strefy Płatnego Parkowania. Jej funkcjonowanie jest konieczne dla zapewnienia rotacji samochodów w centrum miasta, a co za tym idzie umożliwienie parkowania aut i dostęp do znajdujących się w tej okolicy sklepów, punktów usługowych, urzędów czy dworców – zauważają urzędnicy i podsumowują.
- Kiedy okazało się, że będziemy musieli na dwa tygodnie wstrzymać pobór opłat, pojawiło się wiele komentarzy, że to „dobre wieści”. Jak pokazała rzeczywistość, brak opłat w strefie to wyłącznie utrudnienia.

Więcej na temat strefy płatnego parkowania można znaleźć na stronie www.zdium-piotrkow.pl.
← powrót