Dzisiaj: Wtorek 30 listopada 2021

Budujemy ścieżkę rowerową na Żelaznej

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 2 =
Link
5 + 2 =
IMG_20211020_140505
Trwa budowa ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Żelaznej. Inwestycja realizowana jest od wyremontowanej części przy rondzie "Bitwy Warszawskiej 1920" do skrzyżowania z ulicą A. Haeringa.
Na terenie Piotrkowa przybędzie kolejny, tym razem 400-metrowy odcinek ścieżki rowerowej. Kilkanaście dni temu rozpoczęły się prace przy budowie drogi dla jednośladów wzdłuż ul. Żelaznej, na fragmencie od ronda Bitwy Warszawskiej 1920 do skrzyżowania z ulicą A. Haeringa. Inwestycja połączona z budową chodnika. Przez pewien odcinek będzie on przebiegał w osobnym śladzie, tj. równolegle do budowanej ścieżki, a częściowo stworzy ciąg pieszo-rowerowy.
- Inwestycja wykonywana jest od podstaw. Wykonano już korytowanie. Aktualnie układana jest podbudowa pod ścieżkę i chodnik oraz sadzone są drzewa - informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów i zaznaczają, że budowany fragment połączy istniejące w tym rejonie miasta ciągi komunikacyjne dla rowerzystów zyskując bezpieczny i gładki szlak dla jednośladów. 
Zakres obejmuje również urządzenie zieleni w rejonie prowadzonej inwestycji.

Prace wykonuje piotrkowska firma PEUK S.A. Koszt inwestycji to 483.390 zł. Wykonawca na realizację ma 3 miesiące od daty podpisania umowy.

*****************
Galeria zdjęć:
Zdjęcia od nr 1 do nr 11 - prace przy budowie ścieżki rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Żelaznej.
← powrót