Dzisiaj: Środa 30 września 2020

Budujemy wodociąg i sanitarkę w Staszica

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 3 =
zdjęcie
Rozpoczyna się budowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej w ul. Staszica. We wtorek (4.08) wprowadzono tymczasową organizację ruchu i droga została zamknięta dla ruchu.
- Najważniejszym elementem prac jest budowa nowego wodociągu. Do tej pory mieszkańcy ul. Staszica korzystali z magistrali należącej do PKP. Kolej likwiduje swoją sieć. Gdyby nie miejska inwestycja mieszkańcy byliby pozbawieni dostępu do wody pitnej. Wykonamy około 10 przyłączy – wyjaśnia wiceprezydent Adam Karzewnik dodając, że miasto wybuduje także kanalizację sanitarną.
- Na koniec ułożymy nowe krawężniki oraz wylejemy warstwy asfaltu. Drogowcy, w miejscu prowadzonych robót, odtworzą również chodnik. Ten w przyszłości planujemy wykonać od podstaw po obu stronach drogi. Mamy już gotowy projekt.

We wtorek (4.08) w związku z planowanymi pracami ul. Staszica została zamknięta dla ruchu. Dojazd jest możliwy wyłącznie do posesji.
W najbliższych dniach wykonywane będą prace energetyczne. Po ich zakończeniu rozpocznie się budowa sieci. 

Koszt inwestycji to ponad 500 tys. złotych, a na ich przeprowadzenie wykonawcy mają 3 miesiące od daty podpisania umowy.
*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: ul. Staszica od strony ulicy Szkolnej.
- Zdjęcie nr 2: skrzyżowanie ul. Staszica z ul. Słowackiego.
- Zdjęcie nr 3: ul. Staszica od strony ulicy Szkolnej.
← powrót