Dzisiaj: Poniedziałek 23 listopada 2020

Budżet Obywatelski 2021: weryfikacja projektów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
zdjęcie
34 propozycje wpłynęły do Urzędu Miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Teraz czas na weryfikację wniosków i tworzenie listy projektów, które trafią pod głosowanie mieszkańców.
- Również i w tym roku dopiero pod koniec terminu składania propozycji projektów do budżetu obywatelskiego wnioski zaczęły napływać lawinowo - podsumowują zakończoną właśnie akcję przyjmowania dokumentów piotrkowscy urzędnicy.
Piotrkowianie mieli czas od 24 sierpnia, aby złożyć do magistratu propozycję projektu. Przez trzy tygodnie do urzędu wpłynęły łącznie 34 wnioski. Osiem dotyczy projektów ogólnomiejskich, pietnaście rejonowych, siedem oświatowych i cztery Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

- Teraz czas na weryfikację i tworzenie listy projektów, które trafią pod głosowanie mieszkańców. Sprawdzamy czy proponowane inwestycje mają być realizowane na terenach należących do miasta oraz czy szacunkowy koszt nie przekracza maksymalnej wartości przeznaczonej na daną kategorię - przybliżają dalszą procedurę urzędnicy.

Weryfikacja projektów potrwa do 9 października. Natomiast głosowanie odbędzie się w dniach 19.10.- 01.11. Każdy z mieszkańców będzie mógł oddać po jednym głosie na poszczególne kategorie projektów.  Listę projektów, które trafią do realizacji poznamy do 15 listopada.

Wszystkie informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2021 można znaleźć na stronie www.piotrkowianiedecyduja.pl.
← powrót