Dzisiaj: Wtorek 22 września 2020

"Concordia" w rękach wykonawcy

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 9 =
zdjęcie
Stadion miejski "Concordia" wzbogaci się o kompleks boisk ze sztuczną nawierzchnią. Jeszcze w tym roku do dyspozycji piotrkowian oddane zostaną boiska: ze sztuczną trawą do gry w piłkę nożną oraz o nawierzchni poliuretanowej. Plac budowy przekazano już wykonawcy.
Nowy kompleks będzie się składał z dwóch boisk: piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 92x59 metrów oraz wielofunkcyjnego o wymiarach 32x19 metrów z poliuretanową nawierzchnią do gry m.in. w siatkówkę, koszykówkę, tenisa ziemnego oraz badmintona (wraz ze stanowiskiem sędziowskim).
Place do gier będą w pełni wyposażone, oświetlone oraz ogrodzone piłkochwytami. Ponadto wzdłuż linii bocznych zostaną ustawione ławki rezerwowych (piłka nożna) oraz standardowe ławki parkowe.

Teren inwestycji został już przekazany wykonawcy. Prace budowalne powinny rozpocząć się w marcu, do tego czasu zaplanowano roboty przygotowawcze.
- Firma wygrodzi plac budowy oraz wydzieli dostęp do szatni, aby podczas trwania inwestycji była ona dostępna dla trenujących na obiekcie zawodników – relacjonuje Andrzej Ziębakowski, kierownik stadionu miejskiego "Concordia".

Koszt budowy obiektu wyniesie niecałe 3 mln 200 tys. zł. Miasto ze swojego budżetu wyda jednak zdecydowanie mniej, gdyż na realizację inwestycji pozyskaliśmy 1,3 mln zł z programu „Sportowa Polska” ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu.
← powrót