Dzisiaj: Czwartek 16 lipca 2020

Częstsze odbiory odpadów

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
zdjęcie
Od 1 stycznia 2021 zwiększona zostanie częstotliwość odbioru odpadów w budynkach wielorodzinnych. Częściej odbierane będą wielkogabaryty oraz śmieci segregowane. To spowoduje wzrost stawki za śmieci.
- To odpowiedź na liczne głosy mieszkańców i właścicieli nieruchomości. Częstsze odbiory odpadów pozwolą na zachowanie większego porządku i czystości wokół pergoli śmietnikowych – wyjaśnia Dorota Kosterska, kierownik Referatu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi.
Od 1 stycznia 2021 roku częstotliwość odbioru odpadów wielkogabarytowych zostanie zwiększona z co 2 miesiące do raz na miesiąc.  

Ponadto zostanie zwiększona częstotliwość odbioru odpadów segregowanych tj. papier, szkło i tworzywa sztuczne w okresie kwiecień-wrzesień: z jednego razu w tygodniu do dwóch razy w tygodniu.

Zwiększenie częstotliwości odbioru odpadów najprawdopodobniej będzie wiązało się ze wzrostem stawki za śmieci.

- Jesteśmy tuż przed nowym przetargiem, który pokaże jakie ceny będziemy musieli zapłacić. Wzrost częstotliwości odbioru śmieci na pewno przełoży się na wielkość kwoty, jaką miasto będzie musiało zapłacić firmom odbierającym śmieci. Z kolei to wpłynie na wysokość stawki, którą zapłacimy od 1 stycznia - wyjaśnia Dorota Kosterska.

Miasto nie ma żadnego wpływu na wysokość stawki za śmieci. Urząd Miasta jest cenobiorcą na rynku, a rola Rady Miasta sprowadza się do zatwierdzenia stawek, które są wynikiem przetargu. 
Ostatnie przetargi organizowane w gminach ościennych, m.in. w Wolborzu czy Sulejowie pokazują, że cały czas mamy do czynienia ze wzrostem stawek odbioru odpadów. W tych gminach - po nowych przetargach - stawki wynoszą 26 i 27 zł. Wszystko wskazuje na to, że w naszym mieście będzie podobnie.
- W Piotrkowie także musimy być nastawieni na wzrost aktualnych opłat. O tym, ile wzrosną stawki za śmieci zdecyduje przetarg, który ogłosimy w lipcu - podsumowuje kierownik Kosterska. 

Przypominamy, że mieszkańcy miasta mogą  samodzielnie i bezpłatnie dostarczać odpady wielkogabarytowe do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który znajduje się w  Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Orlej 11 i czynny jest w następujących dniach i godzinach:
wtorek 9:00 – 17:00,
czwartek 9:00 – 17:00,
sobota 10:00 – 15:00.
← powrót