Dzisiaj: Piątek 01 lipca 2022

Czyste Powietrze: spotkanie informacyjne

Proszę określić gdzie leży problem:
6 + 8 =
Link
6 + 8 =
R
 W najbliższy piątek (27.05) w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28 odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze". W czwartek (26.05) mija termin przyjmowania zgłoszeń.
 
„Czyste Powietrze” to kompleksowy program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza poprzez zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne oraz poprawę efektywności energetycznej budynków. W programie można ubiegać się o dofinansowanie do przedsięwzięć realizowanych w domach jednorodzinnych wolnostojących, budynkach znajdujących się w zabudowie szeregowej, bliźniaczej lub grupowej, tj. m.in. wymiana pieca na zgodny z obecnymi normami energetycznymi, termomodernizacja zewnętrzna i wewnętrzna, wymiana stolarki okiennej, stolarki drzwiowej, instalacja centralnego ogrzewania, czy montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej.

- Podczas piątkowego spotkania zostanie omówiony zakres programu i możliwości, jakie się z nim wiążą, a także jak poprawnie wypełnić wnioski, jaką wysokość dofinansowania można uzyskać, jakie warunki powinien spełniać budynek oraz kto może aplikować w ramach programu - informują urzędnicy i dodają, że przewidziano także czas na pytania od mieszkańców i osób zainteresowanych.

Przypominamy, że w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28 w pokoju 209 działa punkt konsultacyjno-informacyjny. Pracownicy pomagają wypełniać wnioski o dofinansowanie oraz rozliczeniowe wnioski o płatność.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 44 732 18 23 lub 44 723 18 24.

Prosimy o potwierdzenie chęci wzięcia udziału w spotkaniu do dnia 26 maja pod jednym z w/w numerów.
← powrót