Dzisiaj: Czwartek 11 sierpnia 2022

Darmowe czipowanie psów

Proszę określić gdzie leży problem:
7 + 7 =
Link
7 + 7 =
chipowanie-psa-1536x1024.jpeg-1636721084
Ma wielkość ziarenka ryżu i zakodowany w sobie 15 cyfrowy unikalny kod, dzięki któremu zgubiony zwierzak może szybko trafić do swojego właściciela. W Piotrkowie każdy mieszkaniec może bezpłatnie zaczipować swojego małego przyjaciela.
 
Właściciele psów, którzy zamieszkują na terenie Piotrkowa Trybunalskiego, mogą skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania swoich czworonożnych pupili. Elektroniczna identyfikacja i rejestracja psa, polega na wszczepieniu mikroczipa i wprowadzenia danych właściciela oznakowanego zwierzęcia do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE-ANIMAL.
 
- Psy mają różny charakter i temperament. Wiele z nich zwłaszcza w młodości ma tendencję do uciekania. Niektóre są bardzo strachliwe i potrafią, na przykład podczas burzy, zerwać się ze smyczy. Szanse odnalezienia uciekiniera znacznie zwiększają się, jeśli został on wcześniej zaczipowany – informują urzędnicy Gospodarki Komunalnej I Ochrony Środowiska

Warunki skorzystania z bezpłatnego oznakowania psa:
- wypełnienie w dwóch egzemplarzach przez właściciela/inny podmiot/ formularza rejestracyjnego stanowiącego równocześnie wniosek o wykonanie oznakowania psa. Formularze dostępne są w w/w gabinecie weterynaryjnym,
- okazanie dowodu tożsamości,
- okazanie książeczki zdrowia psa, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia,
- ukończone przez zwierzę 12 tygodni życia,
- okazanie aktualnego świadectwa szczepienia przeciwko wściekliźnie.

Czipy czworonogom można wszczepić w Przychodni Weterynaryjnej przy ul. Polnej 72. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 501 707 442 oraz 601 294 229.

Akcja prowadzona jest przez Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta do wyczerpania mikroczipów w ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Piotrkowa Trybunalskiego.
 
← powrót