Dzisiaj: Piątek 03 lutego 2023

Droga do "Słoneczka" na finiszu

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 4 =
Link
2 + 4 =
DSC_4366
Budowa drogi w kierunku miejskiego kąpieliska „Słoneczko” już na finiszu. Wylano ostatnią warstwę ścieralną asfaltu, zagospodarowano tereny zielone oraz zakończono budowę rowów odwadniających. Trwa ostatnia kosmetyka brukarska.
 
Ku końcowi zbliżają się prace związane z zagospodarowaniem terenów przy zbiorniku Bugaj polegające na budowie nowego układu drogowego w kierunku kąpieliska "Słoneczko".

- Wylaliśmy już ostatnią warstwę ścieralną asfaltu, zakończyliśmy prace przy budowie rowów odwadniających oraz zagospodarowaliśmy tereny zielone. Obecnie skupiamy się na ostatniej kosmetyce brukarskiej - wyliczają pracownicy Biura Inwestycji i Remontów i dodają.
- Przed nami jeszcze oznakowanie pionowe i poziome, instalacja przystanków autobusowych i koszy na naśmieci oraz budowa barierek bezpieczeństwa w newralgicznych miejscach przy rowach odwadniających.

Przypominamy, że inwestycja realizowana jest w dwóch etapach. Pierwszy objął  budowę ronda na ulicy Wierzejskiej (za wiaduktem - jadąc w stronę Koła). Natomiast drugi etap to budowa dwóch dróg. Jedna z nich poprowadzi w okolice kąpieliska "Słoneczko" i zakończona będzie parkingiem na około 100 aut. Druga to łącznik powstałej drogi z ul. Miast Partnerskich. Zakres przewiduje także ułożenie chodnika z kostki betonowej oraz ścieżki rowerowej. Powstaną również zatoki autobusowe, a wzdłuż staną energooszczędne latarnie z oprawami LED.

Inwestycja powinna zakończyć się w ciągu najbliższych tygodni.

 
← powrót